Latvijas zaļā enerģija – Nasdaq biržas ēkā Ņujorkā

15.08.2017.

14.augustā Nasdaq biržas ēkā Ņujorkā tradicionālo tirdzniecības sesijas atklāšanu iezvanīja AS “Latvenergo” pārstāvji. Šī tradīcija tiek uzticēta tiem uzņēmumiem, kuri savā darbībā ir uzrādījuši īpašus panākumus – Latvenergo ir pirmais uzņēmums Baltijā, kas ir saņēmis Nasdaqbiržas Labāko investoru attiecību balvu starp obligāciju emitentiem.

Iezvanīšanas ceremonijā Āris Žīgurs, AS “Latvenergo” valdes priekšsēdētājs, teica: “Latvija ir inovāciju zeme, taču, lai šīs inovācijas ieviestu dzīvē, ir nepieciešams investors. Līdzīgi, kā tas bija toreiz, kad kāds Rīgā dzimis drēbnieks Jākobs Deiviss, emigrējot uz Ņujorku, inovatīvā veidā ieteica stiprināt džinsu izturību ar kniedēm. Taču viņam pašam nepietika naudas šī izgudrojuma patentēšanai, un par viņa investoru kļuva Levi Strauss. Lielisks stāsts par to, kas notiek un kādi apvāršņi atveras,  kad satiekas aizrautība, inovācijas un investīcijas.

Šobrīd, piecus gadus pēc tam, kad mēs izšķīrāmies par obligāciju emisiju, Latvenergo ir vērtīgākais uzņēmums Latvijā un viens no vērtīgākajiem Baltijā. Es ceru, ka šeit, šajā vietā Zvana ceremonijā ne tik tālā nākotnē stāvēs vēl kāds Latvijas uzņēmuma vadītājs, kuru būs iedvesmojis mūsu piemērs.”

Pasākumu ar savu klātbūtni pagodināja arī ERAB pārstāvniecības Vašingtonā vadītāja Michele Small, SEB bankas valdes loceklis Ints Krasts, Latvijas Republikas pastāvīgais pārstāvis ANO, vēstnieks Jānis Mažeiks, LIAA Latvijas ārējās ekonomiskās pārstāvniecības ASV vadītājs Toms Zvidriņš, Latvijas Republikas vēstniecības ASV pārstāvis, otrais sekretārs Egils Leimanis, Nasdaq Riga valdes priekšsēdētāja Daiga Auziņa-Melalksne, Amerikas Latviešu apvienības  ģenerālsekretārs Raits Eglītis, Amerikas Latviešu apvienības sabiedrisko attiecību vadītājs Jānis Kancāns.

Vienlaicīgi ar ceremonijas iezvanīšanu uz Nasdaq biržas ēkas Taimskvērā stundu tika demonstrēts Latviju un AS “Latvenergo” reprezentējošs video ar saukli “Zaļa enerģija. Zaļa valsts. Zaļas obligācijas.” (“Green energy. Green country. Green bonds.”) “Taimskvērs ir viena no dzīvākajām vietām pasaulē – te ņirb krāsas, gaismas, reklāmas un šajā “troksnī” stāsts par zaļoLatviju un Latvenergo bija kā svaiga priežu meža dvesma. Parādot zaļās krāsas variācijas, kas ir mūsu valstī, mēs izstāstījām stāstu par Latvijas daudzveidību un to, kāda ir Latvenergo un mūsu valsts sinerģija. Esam lepni, ka mūsu uzņēmums ir licis Latvijas vārdam izskanēt vienā no populārākajām vietām pasaulē,” – Ņujorkas sirdī demonstrētā video iespaidu komentē Andris Siksnis, AS “Latvenergo” komunikācijas direktors.

AS “Latvenergo” 2012. gadā kļuva par pirmo valsts kapitālsabiedrību, kas emitēja obligācijas, tādējādi diversificējot finansējuma piesaiste avotus un veicot ievērojamu ieguldījumu korporatīvās pārvaldības jomā. Vērtspapīru emisijas organizāciju un attiecības ar investoriem īsteno SEB banka, nodrošinot visus tehniskos, juridiskos procesus, kā arī piesaistot investorus un sagatavojot investoru lokam visatbilstošāko piedāvājumu. Šim ārkārtīgi veiksmīgajam solim 2015. gadā sekoja Zaļo obligāciju emisijas programma, kas tika noslēgta 2016. gadā. Šī emisija ir saņēmusi augstākos novērtējumus – CICERO tumši zaļo atzīmi un Moody’s novērtējumu GB1 (izcili).    

 NasdaqBaltijas biržas organizē un pasniedz Baltic Market Awards balvas kopš 2006. gada, taču šogad bija pirmā reize, kad tika pasniegtas balvas uzņēmumiem, kuru emitētās obligācijas tiek kotētas Baltijas biržās. Pirmais uzņēmums, kas saņem šo balvu, ir AS “Latvenergo”, realizējot uzticamas, caurskatāmas un labākās prakses investoru attiecības. Bez tam Latvenergo koncerns ir komerciāli veiksmīgs uzņēmums, kas konkurē ar labiem rezultātiem brīvajā tirgū visās trijās Baltijas valstīs.

Pasākuma ierakstu un video būs iespējams noskatīties Facebook Latvenergo profilā, kā arī Latvenergo mājaslapā.

 

Ivita Bidere

AS “Latvenergo”
Preses sekretāre
Tālr.: 67728809; 29279158
ivita [dot] bidere [at] latvenergo [dot] lv