Latvijas veselības tūrisma semināru virkne - Krievijā un Baltkrievijā

06.11.2014, Ar četriem darbsemināriem un piedalīšanos specializētā nozares izstādē kaimiņvalstīs šoruden īpaši akcentēts mūsu valsts veselības tūrisma piedāvājums.

Darbsemināri notika 19.septembrī Maskavā, 8.oktobrī Sanktpēterburgā, 15.oktobrī Kaļiņingradā un 29.oktobrī Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā, uzmanību veltot veselības tūrismam - nozarei ar augstu pievienoto vērtību.

Tūrisma attīstības valsts aģentūras (TAVA) tūrisma tirgus speciāliste Anita Priedīte atzīst, ka tā līdz šim nav bijusi ierasta prakse - semināros kaimiņvalstīs pirms ziemas sezonas sākuma pievērsties kādam atsevišķam tūrisma atzaram. Taču, viņasprāt, lēmums ir bijis pareizs: "Uz semināriem atnāca cilvēki, kurus mūsu piedāvājums patiešām interesē. Informācijas apmaiņa bija lietišķa un konkrēta."

Seminārus, kuri tika rīkoti kopīgi ar mūsu valsts diplomātiskajām pārstāvniecībām Krievijā un Baltkrievijā, ik reizi apmeklēja apmēram 50 - 70 tūrisma profesionāļu un mediju pārstāvju. Semināros prezentācijas par Latvijas veselības tūrisma piedāvājumu sniedza TAVA speciāliste Anita Priedīte, Latvijas veselības tūrisma klastera vadītāja jūrmalniece Gunta Ušpele un SIA "Meeting Tour Travel & Spa Consultants" vadītāja Iveta Kravale. Reizumis Latvijas pusi semināros pārstāvēja arī speciālisti no "Latvijas-Amerikas acu centra" un I. Vasaraudzes klīnikas.

Semināra apmeklētāji tika iepazīstināti ar statistikas datiem par ārvalstu tūristu pieprasītākajiem veselības uzlabošanas un medicīnas pakalpojumiem, medicīnisko tehnoloģiju aktualitātēm un informēti par Latvijas īpašajiem piedāvājumiem veselības uzlabošanas programmās rudens un ziemas periodā.

Anita Priedīte stāsta, ka darba semināri Maskavā un Sanktpēterburgā noritējuši lietišķi, tomēr ar diezgan atturīgu attieksmi no uzaicināto viesu puses. Tā noticis, visticamāk, pašreizējās saspringtās situācijas dēļ, it īpaši ņemot vērā Krievijas rubļa vērtības kritumu un tūrisma firmu bankrotus. Kaļiņingradā, pēc TAVA speciālistes vārdiem, valdījusi daudz atsaucīgāka un ieinteresētāka gaisotne, un uzaicinātie semināra dalībnieki pateikušies par iespēju uzzināt daudz vērtīgas informācijas. Jau nākamajā dienā pēc semināra Kaļiņingradas apgabala radio "Majak" izskanēja gandrīz divdesmit minūšu gara intervija ar Latvijas pārstāvjiem, kura bija tapusi semināra gaitā.

Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā Latvijas pārstāvji uzzinājuši, ka šajā kaimiņvalstī iedzīvotājiem ir pieejami samērā labi medicīniskie pakalpojumi, kas ir arī lētāki nekā mūsu piedāvātie. Baltkrievus varētu interesēt atsevišķi mūsu piedāvājumi. Piemēram, lielu ievērību izpelnījās Latvijas fleboloģijas jeb vēnu diagnostikas un ārstniecības pakalpojumi, kuri mūsu valstī ir visaugstākajā pasaules līmenī.

"Jauna tendence, kas sāk iezīmēties Baltkrievijas tūrisma tirgū, ir individuālie ceļotāji, kurus interesē atpūta spa centros," atzīst TAVA speciāliste Anita Priedīte. Turklāt runa nav tikai par potenciāliem labjūtes salonu apmeklētājiem Rīgā un Jūrmalā, bet arī par relaksācijas centru piedāvājumu, piemēram, Siguldā un citviet Latvijā. Šādos atpūtas braucienos tūristi pavada vismaz trīs naktis.

Latvijas tūrisma pārstāvji šoruden piedalījās arī medicīnas tūrisma izstādē "MedShow" Maskavā, kas notika 20.septembrī un 21.septembrī. Latvijas pārstāvniecība šajā nozīmīgajā specializētajā sarīkojumā vairāk nekā 60 izstādes dalībvalstu vidū deva iespēju popularizēt mūsu valsti kā pievilcīgu tūrisma galamērķi, kam ir atzīstams veselības tūrisma piedāvājums. Izstāde bija skaidri segmentēta, un apmeklētāji nāca uz mūsu valsts stendu ar konkrētiem jautājumiem par viņiem nepieciešamajiem medicīnas un rehabilitācijas pakalpojumiem, kurus ir iespējams saņemt Latvijā. Stendu apmeklēja arī pārstāvji no medicīnas iestādēm Krievijā, kuri interesējās par sadarbību ar līdzīga profila medicīnas iestādēm mūsu valstī.

Gan semināros, gan izstādē interesentiem tika dalīta jaunā ar TAVA atbalstu tapusī veselības tūrisma brošūra.

TAVA aktivitātes medicīnas tūrisma popularizēšanā Krievijā un Baltkrievijā notikušas ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalstu.

Papildu informācija:

Inta Briede, TAVA (www.tava.gov.lv) sabiedrisko attiecību speciāliste, tālr. 67358152; inta [dot] briede [at] latvia [dot] travel

Attēli: