Latvijas uzņēmumu nacionālais stends starptautiskajā izstādē "Elmia Subcontractor - 2015" Jenšēpingā, Zviedrijā

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) aicina Latvijas uzņēmumus pieteikties dalībai nacionālajā stendā starptautiskajā inženiernozaru piegāžu un kooperācijas izstādē "Elmia Subcontractor - 2015", kas norisināsies 2015. gada 10.-15. novembrī Jenšēpingā, Zviedrijā!

Izstāde "Elmia Subcontractor" ir lielākā Zviedrijas industriālo piegāžu un kooperācijas izstāde un tiek rīkota jau kopš 1975. gada. Šogad tā norisināsies 32. reizi un Latvijas uzņēmumi šajā izstāde piedalās kopš 2003. gada.

2014. gadā izstādē piedalījās 1171 kompānija no 31 valsts - Beļģijas, Čehijas, Dānijas, Francijas, Igaunijas, Itālijas, Krievijas, Latvijas, Lielbritānijas, Lietuvas, Nīderlandes, Norvēģijas, Polijas, Somijas, Spānijas, Šveices, Vācijas, u.c. valstīm. Izstādi apmeklēja apmēram 14 700 apmeklētāju. 2014. gadā Latvijas nacionālajā stendā, individuālajos stendos un arī kontaktbiržā kopā bija pārstāvēti 14 Latvijas uzņēmumi un organizācijas. Latvijas uzņēmēju dalība izstādē ir vainagojusies ar panākumiem, jo jau vairāki Latvijas uzņēmēji ir noslēguši sadarbības līgumus ar Skandināvijas uzņēmumiem.

Izstādes galvenā tematika ir piegādes un kooperācija. Izstādē pārstāvētās nozares ir autobūves komponentu ražošana, mašīnbūve un metālapstrāde, iekārtu un tehnoloģisko rīku ražošana, plastmasas un gumijas detaļu izgatavošana, elektronika un automatizācija, dizaina izstrādnes un projektēšana.

LIAA sedz 100 m2 stenda platības un stenda konstrukcijas izbūves izmaksas saskaņā ar 2010. gada 21. septembra Ministru kabineta noteikumiem Nr.887. Vairāk informācijas šeit.

Latvijas nacionālajā stendā tiek plānota ne vairāk kā 12 uzņēmumu dalība. Ja dalībai pieteiksies vairāk pretendentu kā plānots, tad dalībnieki tiks atlasīti, balstoties uz sekojošiem kritērijiem.

Izstādes laikā būs iespējams piedalīties arī kontaktbiržā. Šis pasākums ir papildus iespēja gan izstādes dalībniekiem, gan arī tās apmeklētājiem satikties un veidot savstarpējos biznesa kontaktus. 2014. gadā kontaktbiržā piedalījās 101 uzņēmums no 16 valstīm un divu dienu laikā kopā notika apmēram 470 savstarpējās tikšanās. Plašāka informācija būs pieejama "Elmia" AB un LIAA mājas lapās.

Izstādes laikā LIAA nodrošinās savu darbinieku – inženiernozaru eksperta klātbūtni nacionālajā stendā, kā arī LIAA pārstāvniecības Zviedrijā pakalpojumus Latvijas uzņēmumiem potenciālo partneru uzaicināšanai un uzņēmumu individuālo programmu sagatavošanā.

Uzņēmumiem pašiem jāsedz savu darbinieku komandējuma izmaksas, kā arī citas izmaksas atbilstoši stenda dalības nosacījumiem.

Komersanti savu darbinieku komandējuma izdevumus (transporta izdevumi, viesnīcas, dienas nauda, vīzas, apdrošināšana), kā arī izdevumus par eksponātu transportēšanu un mārketinga materiālu tulkošanu izstādes vajadzībām var atgūt līdz 70 %, iesniedzot projektu LIAA administrētajā Eiropas Savienības fondu programmā "Ārējo tirgu apgūšana – ārējais mārketings". Vairāk informācijas šeit.

Pieteikšanās slēgta!

Kontaktinformācija:
Andris Alksnis, vecākais projektu vadītājs
Eksporta veicināšanas nodaļa
Ārējās tirdzniecības veicināšanas departaments

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra
Pērses iela 2, Rīga, LV-1442
Tālrunis: +371 67039409, +371 29455000
Fakss: +371 67039401
E-pasts: andris [dot] alksnis [at] liaa [dot] gov [dot] lv

 
Dalība nacionālajā stendā tiek rīkota Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) Ārējo tirgu apgūšanas atbalsta programmas projekta "Nozaru nacionālie stendi starptautiskajās izstādēs ārvalstīs un eksporta konsultācijas" ietvaros.