Latvijas uzņēmumu delegācija piedalās LR nerezidējošā vēstnieka Singapūrā P. Vaivara vizītē

Laikā no 22. – 24. aprīlim Singapūrā norisinājās Latvijas Republikas nerezidējošā vēstnieka Singapūrā Pētera Vaivara un uzņēmēju delegācijas vizīte.

Latviju Singapūrā pārstāvēja 3 farmācijas un biotehnoloģijas nozaru uzņēmumi, kuriem vizītes ietvaros tika organizēta tikšanās ar Singapūras valsts attīstības aģentūru (Economic Development Board) par  Singapūras attīstības tendencēm, īpaši farmācijas un biotehnoloģiju nozarē. Tāpat tika organizēta tikšanās ar Singapūras Rūpniecības Federāciju (Singapore Manufacturing Federation) un tās biedriem, iepazīstinot Latvijas kompānijas ar dzīvības zinātņu industriju Singapūrā.

Biomedicīnas (t.sk. farmācijas un biotehnoloģiju) industrija Singapūrā ir augsti attīstīta īpaši pateicoties spēcīgajiem Singapūras intelektuālā īpašuma likumiem u.c. regulējumiem, efektīvai loģistikai un savienojamībai ar citiem mērķa tirgiem Āzijā, pasaules klases infrastruktūrai, un augsti kvalificētam darbaspēkam, nodrošinot pasaules vadošo farmācijas kompāniju R&D un augsti attīstītas ražošanas novietošanu Singapūrā.

Uzņēmumi vizītes laikā piedalījās arī 12 individuālajās tikšanās ar 9 farmācijas un biomedicīnas kompānijām (tai skaitā 6 vairumtirgotājiem), 2 pētniecības institūtiem un 1 biotehnoloģijas kompāniju.

Izvērtējot uzņēmēju atsauksmes, vizīte vērtējama kā ļoti izdevusies – nodibināti kontakti ar potenciālajiem sadarbības partneriem un distributoriem, turklāt lielākā daļa iegūto kontaktu ir ar ilgtermiņa sadarbības pazīmēm.

Attēli: