Latvijas uzņēmumi pasaules lielākajā industriālajā gadatirgū "Hannover Messe"

Laikā no 13. - 17. aprīlim LIAA, Latvijas augstskolas un zinātniskie institūti, kā arī uzņēmumi ar Latvijas Mašīnbūves un metālapstrādes rūpniecības uzņēmēju asociācijas MASOC atbalstu piedalījās pasaules lielākajā industriālajā gadatirgū „Hannover Messe - 2015”. Izstāde „Hannover Messe” ir lielākā pasaules industriālā izstāde. Iegūto kontaktu skaits izstādē apliecina to, ka Vācijā joprojām ir pastāvīga interese par Latvijas piedāvājumu.

Kopumā dalībai izstādē „Hannover Messe – 2015” bija reģistrētas 6500 kompānijas no 70 valstīm, izstādi apmeklēja vairāk nekā 220 000 apmeklētāju, tai skaitā  70 000 no ārvalstīm. Izstādi atklāja Vācijas kanclere Angela Merkele un šā gada nacionālas partnervalsts – Indijas premjerministrs. Latvijas stendu tematiskajā sadaļā „Zinātniskās izstrādnes un attīstība” apmeklēja Lejassaksijas federālās zemes parlamenta prezidents Bernds Busemanna kungs.

Vairāk kā 18 gadus šajā izstādē ar panākumiem piedalās arī Latvijas uzņēmumi – šogad izstādes tematiskajā ekspozīcijā „Piegādes industrijai, ražošanas tehnoloģijas un pakalpojumi” (Industrial Subcontracting, Production Engineering and Services) Latvijas nacionālajā stendā "Piegādes industrijai, ražošanas tehnoloģijas un pakalpojumi" tika pārstāvēti 7 uzņēmumi:SIA „Baltrotors”, AS „Daugavpils Lokomotīvju Remonta Rūpnīca”, AS Energofirma „JAUDA”, SIA „Mehtehkons”, SIA „Semko”, SIA „Sertifikācijas Centrs”, SIA „TTS (Transport Technology Systems)”.

Pēc vairāku gadu pārtraukuma ir atjaunota Latvijas pārstāvniecība izstādes tematiskajā ekspozīcijā „Zinātniskās izstrādnes un attīstība” (Research & Development), kurā piedalījās Rīgas Tehniskā Universitāte, Koksnes Ķīmijas Institūts, kā arī uzņēmumi – SIA „Aviatest”, SIA „Blue Shock Taxi” un SIA „Centre Composite”.Līdztekus dalībai stendā uzņēmēji plāno iegūt jaunus biznesa kontaktus arī izstādes laikā Eiropas Biznesa atbalsta tīkla rīkotajā uzņēmumu kontaktbiržā „b2faironline”.

Izstāde „Hannover Messe” ir lielākā pasaules industriālā izstāde. 2014. gada izstādē tika pārstāvēti 5000 uzņēmumi no 60 valstīm, un to apmeklēja 180 000 apmeklētāju, starp tiem vairāk kā 50 000 bija no ārvalstīm.

Latvijas uzņēmēju dalība izstādē tiek rīkota Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) Ārējo tirgu apgūšanas atbalsta programmas projekta „Nozaru nacionālie stendi starptautiskajās izstādēs ārvalstīs un eksporta konsultācijas” ietvaros.

Attēli: