Latvijas uzņēmēju tirdzniecības misija Belfāstā, Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotajā Karalistē

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) aicina Latvijas uzņēmumus pieteikties dalībai tirdzniecības misijā uz Belfāstu, kas notiks 2015. gada 23.-25. februārī Latvijas Republikas vēstnieka Lielbritānijā Andra Teikmaņa vizītes ietvaros Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotajā Karalistē.

Tirdzniecības misijas galvenais mērķis Ziemeļīrijā ir piedalīties divu dienu biznesa programmā, kuras laikā Latvijas uzņēmējiem būs iespēja iepazīties ar uzņēmējdarbības vidi Ziemeļīrijā, tās ražojošām industrijām, kā arī nodibināt kontaktus ar potenciālajiem sadarbības partneriem. Programmu sagatavos un organizēs Invest in Northern Ireland sadarbībā ar LIAA pārstāvniecību Lielbritānijā.

Ziemeļīrija ir viens no ekonomiski ātrāk augošajiem Lielbritānijas reģioniem ar 1.81 miljonu populāciju un arī ir zināms kā viens no “jaunākajiem” Eiropas reģioniem pēc iedzīvotāju vecuma (60% iedzīvotāju ir zem 40 gadu vecuma). Lielākajā pilsētā Belfāstā dzīvo 700.000 iedzīvotāju un valdības mērķis ir stiprināt mazos, vidējos uzņēmumus, kā arī palielināt to eksportspēju. Aptuveni 60% Ziemeļīrijā saražoto produktu nonāk Eiropas tirgū un pēdējā gadā par vairāk kā 100% ir pieaudzis eksports uz Krieviju. Vadošās ražošanas nozares mašīnbūve un iekārtu ražošana, pārtikas pārstrāde, tekstila un elektronikas ražošana. Viens no Ziemeļīrijas lielākajiem darba devējiem ir pasaules trešais lielākais lidmašīnu ražotājs Bombardier Aerospace, kuram pievienojas virkne citu pasaulē zināmu uzņēmumu Caterpillar, DuPont, Emerson Electric, Fujitsu. Vēsturiski Belfāsta ir arī zināma dēļ kuģu būvēšanas tradīcijām un Harland and Wolff, kura 20. gadsimta sākumā bija zināma kā lielākā kuģu būvētava pasaulē un uzbūvēja arī bēdīgi slaveno Titāniku. Pārskats par galvenajiem sektoriem ir pieejams Invest in Norther Ireland mājās lapā www.investni.com.

Saraksts ar Ziemeļīrijas uzņēmumiem sektoros, kurus aicinām Latvijas uzņēmumus izpētīt dziļāk un apsvērt sadarbības iespējas:
Būvniecība
Aviācija
Materiālu transportēšanas

Tirdzniecības misijas programma:

23. februāris
Dienas laikā Latvijas uzņēmumi ierodas Ziemeļīrijā.
Iespējamie maršruti: Rīga-Dublina (Tiešais reiss ar Ryanair) vai Rīga-Londona-Belfāsta
18.00 LR vēstniecības organizēts koncerts par godu Latvijas prezidentatūrai ES
19.00 Vakara pieņemšana Belfāstā

24. februāris
9.00 – 17.00 Latvijas uzņēmumu individuālās vizītes pie Ziemeļīrijas uzņēmumiem.
19.00 Vakariņas Hillsborough pili ar Ziemeļīrijas valdības pārstāvjiem un uzņēmējiem.
Vairāk informācijas par Hillsborough Castle www.hrp.org.uk/aboutus/whoweare/hillsborough-castle

Paredzamais maršruts: Rīga-Londona-Dublina

25. februāris
8.00 – 12.00 Latvijas uzņēmumu individuālās vizītes pie Ziemeļīrijas uzņēmumiem
Latvijas uzņēmēju delegācija dodas prom.
Iespējamie maršruti: Dublina-Rīga (Tiešais reiss ar Ryanair, izlidošana no Dublinas 16.55),  Belfāsta-Londona-Rīga

Tirdzniecības misijas dalībniekiem jārēķinās ar šādām izmaksām: aviobiļete, viesnīca un citi izdevumi, kas saistīti ar tirdzniecības misijas realizāciju. Vietējais transports uzņēmumu grupai tiks daļēji vai pilnībā nosegts no organizatoru puses.

Komersanti savu darbinieku komandējuma izdevumus (transporta izdevumi, viesnīcas, dienas nauda, vīzas, apdrošināšana), maksu par dalību tirdzniecības misijā, kā arī izdevumus par eksponātu transportēšanu un mārketinga materiālu tulkošanu tirdzniecības misijas vajadzībām var atgūt līdz 70 %, iesniedzot projektu LIAA administrētajā Eiropas Savienības fondu programmā "Ārējo tirgu apgūšana – ārējais mārketings". Vairāk informācijas šeit.

Pieteikšanās slēgta!

Kontaktinformācija:
Fīlips Tālbergs, projektu vadītājs
Eksporta veicināšanas nodaļa
Ārējās tirdzniecības veicināšanas departaments

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra
Pērses iela 2, Rīga, LV-1442
Tālrunis: +371 67039409, +371 26665195
Fakss: +371 67039401
E-pasts: filips [dot] talbergs [at] liaa [dot] gov [dot] lv


Dalība tirdzniecības misijā tiek rīkota Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) Ārējo tirgu apgūšanas atbalsta programmas projekta "Nozaru nacionālie stendi starptautiskajās izstādēs ārvalstīs un eksporta konsultācijas" ietvaros.