Latvijas uzņēmēju dalība Latvijas Valsts prezidenta Andra Bērziņa vizītē Vīnē, Austrijā

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) aicina Latvijas uzņēmumus pieteikties dalībai uzņēmēju delegācijā Latvijas Valsts prezidenta Andra Bērziņa vizītes Austrijā ietvaros 2015. gada 8.-9. aprīlī Vīnē!

Austrija ir ekonomiski augsti attīstīta valsts. Tās ekonomika ir cieši saistīta ar citām ES ekonomikām, īpaši ar Vāciju. Tautsaimniecības lielāko daļu veido pakalpojumu sektors, mazāko - stabila rūpniecība un attīstīta lauksaimniecība. Galvenās nozares ir būvniecība, mašīnbūve, pārtikas preču, metāla un ķīmisko izstrādājumu ražošana, kokrūpniecība, papīra ražošana, sakaru iekārtu ražošana, kā arī tūrisms.

Austrija ir Latvijas 25. lielākais tirdzniecības partneris. Preču eksports 2013. gadā bija 37,2 milj. eiro, bet imports – 159,4 milj. eiro. Latvija uz Austriju visvairāk eksportē dažādus koksnes izstrādājumus, ķīmiskos produktus, mašīnbūves un elektropreces. Savukārt, Latvijas pakalpojumu eksports sastādīja 57,2 milj. eiro, kur gandrīz 70% veidoja transporta pakalpojumi.

Darba programma Latvijas uzņēmējiem tiks veidota sadarbībā ar LIAA partnerinstitūcijām Vīnē un Latvijas Republikas vēstniecību Austrijā.

Ieguvumi, piedaloties vizītē:  • Individuālas tikšanās ar Austrijas uzņēmējiem;

  • Biznesa kontakti forumā, tikšanās ar nozaru uzņēmējiem;

  • Kontakti ar valsts institūciju un tirdzniecības veicināšanas organizāciju pārstāvjiem;
  • Kontakti ar Latvijas uzņēmēju delegācijas dalībniekiem.

Lūdzam interesentus dalībai Latvijas uzņēmēju delegācijā pieteikties iespējami drīz, bet ne vēlāk kā līdz 20. martam, aizpildot Dalībnieku pieteikuma anketu angļu valodā. Aizpildīto anketu lūdzu sūtīt elektroniski uz e-pasta adresi valsts [dot] vizites [at] liaa [dot] gov [dot] lv un oriģinālu lūdzu nogādāt LIAA (Pērses iela 2, Rīga, LV-1442).

Uzņēmumiem jāsedz ar vizīti saistītie izdevumi (aviobiļete, vietējais transports, naktsmītnes, biznesa pasākumu un organizatoriskie izdevumi).

Vizītes dalībniekiem jārēķinās ar šādām izmaksām:  • Aviobiļetes Rīga-Vīne-Rīga: ap 270 EUR par personu.

  • Viesnīca: 1 nakts ap 150 EUR par personu;

  • Uzņēmēju darba programmas nodrošināšana vizītes laikā: ap 200 EUR (vietējais transports, telpu īre, biznesa partneru piesaiste, reprezentatīvie un citi izdevumi programmas ietvaros).

Visas izmaksu pozīcijas un summas ir provizoriskas.

Komersanti savu darbinieku komandējuma izdevumus (transporta izdevumi, viesnīcas, dienas nauda, vīzas, apdrošināšana), maksu par dalību tirdzniecības misijā, kā arī izdevumus par eksponātu transportēšanu un mārketinga materiālu tulkošanu tirdzniecības misijas vajadzībām var atgūt līdz 70 %, iesniedzot projektu LIAA administrētajā Eiropas Savienības fondu programmā "Ārējo tirgu apgūšana – ārējais mārketings". Vairāk informācijas šeit.

Par uzņēmuma iekļaušanu delegācijas sastāvā un precīzām vizītes izmaksām informēsim Jūs pēc pieteikšanās termiņa beigām.

Kontaktinformācija:
Baiba Bērziņa, projektu vadītāja
Eksporta veicināšanas nodaļa
Ārējās tirdzniecības veicināšanas departaments

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra
Pērses iela 2, Rīga, LV-1442
Tālrunis: +371 67039409, +371 26497485
Fakss: +371 67039401
E-pasts: baiba [dot] berzina [at] liaa [dot] gov [dot] lv


Dalība valsts vizītē tiek rīkota Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) Ārējo tirgu apgūšanas atbalsta programmas projekta "Nozaru nacionālie stendi starptautiskajās izstādēs ārvalstīs un eksporta konsultācijas" ietvaros.