Latvijas uzņēmēju dalība Latvijas Valsts prezidenta Andra Bērziņa vizītē Oslo, Norvēģijā

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) aicina Latvijas uzņēmumus pieteikties dalībai uzņēmēju delegācijā Latvijas Valsts prezidenta Andra Bērziņa vizītes Norvēģijā ietvaros 2015. gada 18.-19. martā Oslo!

Norvēģija ir bagāta valsts, tās iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju ir 9. lielākais pasaulē. Attīstīta ieguves rūpniecība, zvejsaimniecība, kuģu būve, kokrūpniecība, celulozes un papīra ražošana, metālapstrāde, ķīmiskā rūpniecība, pārtikas rūpniecība un tekstilrūpniecība. Norvēģija ir Latvijas 16. lielākais tirdzniecības partneris. Preču eksports pērn bija 266 milj. eiro, gandrīz piecas reizes pārsniedzot preču importu no Norvēģijas. Latvija visvairāk uz Norvēģiju eksportē dažādus metāla un koksnes izstrādājumus, rūpniecības preces, no kurām lielāko daļu veido saliekamās būvkonstrukcijas. Norvēģija ir 5. lielākais investors Latvijā, vairāk nekā pusi no investīcijām ieguldot finansēs un tirdzniecībā.

Darba programma Latvijas uzņēmējiem tiks veidota sadarbībā ar  LIAA pārstāvniecības vadītāju Norvēģijā, LIAA partnerinstitūcijām Oslo un Latvijas Republikas vēstniecību Norvēģijā.


Ieguvumi, piedaloties vizītē:  • Individuālas tikšanās ar Norvēģijas uzņēmējiem;

  • Biznesa kontakti forumā, tikšanās ar nozaru uzņēmējiem;

  • Kontakti ar valsts institūciju un tirdzniecības veicināšanas organizāciju pārstāvjiem;
  • Kontakti ar Latvijas uzņēmēju delegācijas dalībniekiem.

Uzņēmumiem jāsedz ar vizīti saistītie izdevumi (aviobiļete, vietējais transports, naktsmītnes, biznesa pasākumu un organizatoriskie izdevumi).

Vizītes dalībniekiem jārēķinās ar šādām izmaksām:  • Aviobiļetes Rīga-Oslo-Rīga: ap 650 EUR par personu.

  • Viesnīca: 1 nakts ap 200 EUR par personu;

  • Uzņēmēju darba programmas nodrošināšana vizītes laikā: ap 200 EUR (vietējais transports, telpu īre, biznesa partneru piesaiste, reprezentatīvie un citi izdevumi programmas ietvaros).

Visas izmaksu pozīcijas un summas ir provizoriskas.

Komersanti savu darbinieku komandējuma izdevumus (transporta izdevumi, viesnīcas, dienas nauda, vīzas, apdrošināšana), maksu par dalību tirdzniecības misijā, kā arī izdevumus par eksponātu transportēšanu un mārketinga materiālu tulkošanu tirdzniecības misijas vajadzībām var atgūt līdz 70 %, iesniedzot projektu LIAA administrētajā Eiropas Savienības fondu programmā "Ārējo tirgu apgūšana – ārējais mārketings". Vairāk informācijas šeit.

Par uzņēmuma iekļaušanu delegācijas sastāvā un precīzām vizītes izmaksām informēsim Jūs pēc pieteikšanās termiņa beigām.

Pieteikšanās slēgta!

Kontaktinformācija:
Baiba Bērziņa, projektu vadītāja
Eksporta veicināšanas nodaļa
Ārējās tirdzniecības veicināšanas departaments

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra
Pērses iela 2, Rīga, LV-1442
Tālrunis: +371 67039409, +371 26497485
Fakss: +371 67039401
E-pasts: baiba [dot] berzina [at] liaa [dot] gov [dot] lv


Dalība valsts vizītē tiek rīkota Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) Ārējo tirgu apgūšanas atbalsta programmas projekta "Nozaru nacionālie stendi starptautiskajās izstādēs ārvalstīs un eksporta konsultācijas" ietvaros.