Latvijas uzņēmēju dalība Latvijas Valsts prezidenta Andra Bērziņa vizītē Helsinkos, Somijā

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) aicina Latvijas uzņēmumus pieteikties dalībai uzņēmēju delegācijā Latvijas Valsts prezidenta Andra Bērziņa vizītes Somijā ietvaros 2015. gada 28.-29. janvārī Helsinkos!

Latvijai un Somijai tradicionāli bijušas ļoti labas un ciešas attiecības daudzās jomās, arī ekonomikā.  Tā ir Latvijas 8. lielākā tirdzniecības partnere un 11. lielākā investētājvalsts Latvijā. Trešo daļu Latvijas eksportā uz Somiju veido koksnes izstrādājumi. Savukārt visvairāk no Somijas Latvijā ieved minerālproduktus. Svarīgākās Somijas rūpniecības nozares ir mašīnbūve, kuģubūve, metālapstrāde, elektrorūpniecība, papīrrūpniecība, pārtikas, ķīmiskā un vieglā rūpniecība. Meži ir Somijas lielākā dabas bagātība, tie aizņem 57% teritorijas. Straujās upes izmanto enerģijas ražošanā. Tūristus saista Somijas neskartā daba, polārā nakts, Lapzemē mītošais Ziemassvētku vecītis un galējos ziemeļos dzīvojošā tauta – sāmi.

Informējam, ka vizītes laikā tiek plānots atklāt Latvijas dienas Somijā - "Taste Latvia", kas būs lieliska iespēja sekmēt Somijas tirgū jau esošo Latvija produktu atpazīstamību, pavērt plašākus ceļus jaunajiem ražotājiem, kā arī iepazīstināt Somijas iedzīvotājus ar Latvijas bagāto kultūru un mākslu. Somijā Latvijas dienas notiks pirmo reizi, bet līdz šim tās notikušas arī Igaunijā, Azerbaidžānā, Krievijā un Lietuvā.

Darba programma Latvijas uzņēmējiem tiks veidota sadarbībā ar  LIAA partnerinstitūcijām Helsinkos un Latvijas Republikas vēstniecību Somijā.


Ieguvumi, piedaloties vizītē:  • Individuālas tikšanās ar Somijas uzņēmējiem;

  • Biznesa kontakti forumā, tikšanās ar nozaru uzņēmējiem;

  • Kontakti ar valsts institūciju un tirdzniecības veicināšanas organizāciju pārstāvjiem;

  • Dalība Latvijas dienas Somijā - "Taste Latvia";
  • Kontakti ar Latvijas uzņēmēju delegācijas dalībniekiem.

Uzņēmumiem jāsedz ar vizīti saistītie izdevumi (aviobiļete, vietējais transports, naktsmītnes, biznesa pasākumu un organizatoriskie izdevumi).

Vizītes dalībniekiem jārēķinās ar šādām izmaksām:  • Aviobiļetes Rīga-Helsinki-Rīga: ap 400 EUR par personu.

  • Viesnīca: 1 nakts ap 180 EUR par personu;

  • Uzņēmēju darba programmas nodrošināšana vizītes laikā: ap 200 EUR (vietējais transports, telpu īre, biznesa partneru piesaiste, reprezentatīvie un citi izdevumi programmas ietvaros).

Visas izmaksu pozīcijas un summas ir provizoriskas.

Komersanti savu darbinieku komandējuma izdevumus (transporta izdevumi, viesnīcas, dienas nauda, vīzas, apdrošināšana), maksu par dalību tirdzniecības misijā, kā arī izdevumus par eksponātu transportēšanu un mārketinga materiālu tulkošanu tirdzniecības misijas vajadzībām var atgūt līdz 70 %, iesniedzot projektu LIAA administrētajā Eiropas Savienības fondu programmā "Ārējo tirgu apgūšana – ārējais mārketings". Vairāk informācijas šeit.

Par uzņēmuma iekļaušanu delegācijas sastāvā un precīzām vizītes izmaksām informēsim Jūs pēc pieteikšanās termiņa beigām.

Pieteikšanās slēgta!

Kontaktinformācija:
Baiba Bērziņa, projektu vadītāja
Eksporta veicināšanas nodaļa
Ārējās tirdzniecības veicināšanas departaments

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra
Pērses iela 2, Rīga, LV-1442
Tālrunis: +371 67039409, +371 26497485
Fakss: +371 67039401
E-pasts: baiba [dot] berzina [at] liaa [dot] gov [dot] lv


Dalība valsts vizītē tiek rīkota Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) Ārējo tirgu apgūšanas atbalsta programmas projekta "Nozaru nacionālie stendi starptautiskajās izstādēs ārvalstīs un eksporta konsultācijas" ietvaros.