Latvijas uzņēmēju dalība Latvijas Republikas zemkopības ministra Jāņa Dūklava vizītē Taškentā, Uzbekistānā un Astanā, Almati, Kazahstānā

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) aicina Latvijas lauksaimniecības un pārtikas nozares uzņēmumus pieteikties dalībai uzņēmēju delegācijā Latvijas Republikas zemkopības ministra Jāņa Dūklava vizītes Uzbekistānā un Kazahstānā ietvaros laikā no 2015. gada 23.-28. martā!

Uzbekistānas teritorijas lielāko daļu aizņem tuksneši, kalni un stepes un tikai 11% valsts teritorijas ir piemēroti lauksaimniecībai. Lauksaimniecības attīstība ir viens no prioritārajiem mērķiem Uzbekistānas ekonomikā. Galvenā lauksaimniecības kultūra ir kokvilna. Uzbekistāna ir pasaules 5. lielākā kokvilnas eksportētājā un 6. lielākā ražotāja pasaulē. Ir attīstīta zīdkopība, attīstās augļu un dārzeņu audzēšana, graudkopība. 

Kazahstāna ir lielākā valsts Centrālāzijā, kurai pieder milzīgi naftas, minerālu un metālu rezerves, auglīgas lauksaimniecības zemes un attīstīta kosmosa infrastruktūra. Lauksaimniecības galvenā nozare ir augkopība. Klimatiskie apstākļi ir labvēlīgi kviešu, auzu, miežu, kā arī dārzeņu, ķirbjaugu, tabakas, lina un saulespuķu audzēšanai. Dienvidos audzē cukurbietes, rīsus, vīnogas un kokvilnu. Iegūst lielas ābolu un valriekstu ražas. Kviešu eksports ir viens no galvenajiem eksporta produktiem. Lopkopības galvenās nozares ir aitkopība, zirgkopība un kamieļu audzēšana.

Provizoriskā vizītes programma:

Vizītes laikā Uzbekistānā (Taškentā) uzņēmējiem tiek plānota tikšanās programma ar lauksaimniecības, valsts sektora pārstāvjiem, kā arī ar uzņēmējiem, kuriem tiks organizēts biznesa forums kontaktu dibināšanai ar Uzbekistānas uzņēmējiem. Paralēli ministra vizītei, notiks Latvijas puses rīkots seminārs par lauku attīstības tēmu, kura galvenais mērķis ir Centrālāzijas lauksaimnieku konkurētspējas palielināšana un nākotnes iespēju identificēšana starptautiskās sadarbības attīstīšanai lauksaimniecības konsultāciju paplašināšanai Centrālāzijas valstīs.

Vienlaicīgi ar vizīti un semināru Taškentā 25.-27. martā notiek starptautiskas izstādes "WorldFood Uzbekistan" un "AgroWorld Uzbekistan", kurās tiks pārstāvēti Uzbekistānas, Centrālāzijas un Eiropas valstu uzņēmumi. Šīs ir visplašāk apmeklētās izstādes Centrālāzijā, uz kurām sabrauc dalībnieki un apmeklētāji no visa reģiona. Izstādes laikā Latvijas uzņēmējiem varam piedāvāt izveidot stendu, kurā tie varēs pārstāvēt savus produktus un veidot biznesa kontaktus.

Vizītes laikā Kazahstānā uzņēmējiem tiek plānots apmeklēt galvaspilsētu Astanu un lielāko Kazahstānas pilsētu Almati, tikties valsts institūciju pārstāvjiem, uzņēmēju asociācijām un uzņēmējiem.

Aicinām uzņēmējus piedalīties visā vizītes programmā vai arī pievienoties delegācijai tikai kādā no vizītes posmiem! Vizītes datumi tiks precizēti.

Uzņēmumiem jāsedz ar vizīti saistītie izdevumi (aviobiļete, vietējais transports, naktsmītnes, biznesa pasākumu un organizatoriskie izdevumi), tai skaitā pašiem jāpasūta un jāapmaksā avio biļetes un viesnīcu. Tiklīdz būs zināms ministra vizītes grafiks, izvēlētie avioreisi un viesnīcas, par to informēsim.

Komersanti savu darbinieku komandējuma izdevumus (transporta izdevumi, viesnīcas, dienas nauda, vīzas, apdrošināšana), maksu par dalību tirdzniecības misijā, kā arī izdevumus par eksponātu transportēšanu un mārketinga materiālu tulkošanu tirdzniecības misijas vajadzībām var atgūt līdz 70 %, iesniedzot projektu LIAA administrētajā Eiropas Savienības fondu programmā "Ārējo tirgu apgūšana – ārējais mārketings". Vairāk informācijas šeit.

Par uzņēmuma iekļaušanu delegācijas sastāvā un precīzām vizītes izmaksām informēsim Jūs pēc pieteikšanās termiņa beigām.

Pieteikšanās slēgta!

Kontaktinformācija:
Jadviga Neimane, projektu vadītāja
Eksporta veicināšanas nodaļa
Ārējās tirdzniecības veicināšanas departaments

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra
Pērses iela 2, Rīga, LV-1442
Tālrunis: +371 67039414, +371 29128382
Fakss: +371 67039401
E-pasts: jadviga [dot] neimane [at] liaa [dot] gov [dot] lv


Dalība valsts vizītē tiek rīkota Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) Ārējo tirgu apgūšanas atbalsta programmas projekta "Nozaru nacionālie stendi starptautiskajās izstādēs ārvalstīs un eksporta konsultācijas" ietvaros.