Latvijas uzņēmējiem atvērts LIAA birojs Ninbo, Ķīnā

Latvijas uzņēmējiem atvērts LIAA birojs Ninbo, Ķīnā

Lai veicinātu starptautisko tirdzniecību starp Ķīnas Tautas Republiku un Latviju, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) ar Ninbo Dzjanbei rajona (angļu val. – Jiangbei) komitejas atbalstu ir atvērusi biroju Ninbo (turpmāk tekstā – Birojs).

Birojā ir paredzētas 4 pastāvīgas darba vietas. Vienu pastāvīgo darba vietu var aizstāt ar 2 īslaicīgajām darba vietām (īslaicīgo darba vietu skaits nepārsniedz 8 vietas).

Ninbo ar 8 milj. iedzīvotāju atrodas 220 km attālumā no Šanhajas, ar kuru saista ērta ātrvilcienu satiksme un kuru iespējams sasniegt 2 stundu laikā, samaksājot ~ 15 EUR. Tā ir strauji augoša pilsēta ar IKP 14 200 EUR uz vienu iedzīvotāju. No kopējā Ninbo IKP aptuveni 80 % tiek ģenerēti no privātā sektora uzņēmumiem, kas Ķīnā ir būtisks faktors, jo lielai daļai Ķīnas lielo uzņēmumu pamatkapitāls sastāv no valsts kapitāldaļām. Ninbo bieži tiek izmantota kā “pilot projektu” pilsēta, lai uzsāktu sadarbību ar Ķīnu. Ninbo pilsēta intensīvi reklamē Centrālās un Austrumeiropas valstis, to produktus un pakalpojumus, kā arī tūrisma iespējas.

Biroja uzdevumi

  • Atbalstīt Latvijas uzņēmumus ar pastāvīgām vai īslaicīgajām darba vietām, kā arī tikšanās telpām un konferenču telpām.
  • Dot iespēju Latvijas uzņēmējiem, kuri piedalās tirdzniecības misijās vai individuāli apmeklē Ninbo, tikties ar potenciāliem partneriem reprezentablās telpās.

Biroja izmantošanas pamatnosacījumi

  • Biroja telpas varēs izmantot Latvijas uzņēmumi, ar kuriem LIAA ir noslēgusi līgumu par Biroja izmantošanu. Līguma termiņš – 2017. gada 31. decembris.
  • Katram Latvijas uzņēmumam būs pienākums nodrošināt, ka tā pārstāvis ceturkšņa ietvaros birojā atrodas noteiktu darba stundu skaitu – ne mazāk kā 240 darba stundas pastāvīgai darba vietai un ne mazāk kā 120 darba stundas īslaicīgai darba vietai.
  • Viens Latvijas uzņēmums var pieteikties 1 darba vietai.

LIAA nodrošina

Darba vietu, Ninbo pilsētā, Dzjanbei rajonā, Erheng ielā nr. 76, ēkā nr. 13 (宁波市江北区二横街76弄13号). Darba vietā tiek nodrošināts biroja galds, krēsls, 220V elektrības pieslēgums un Wi-Fi interneta pieslēgums. Uzņēmumam bez papildu maksas iespējams izmantot arī koplietošanas konferenču zāli, kā arī pirmā stāva koplietošanas telpas savu produktu vai pakalpojumu prezentācijām vai potenciālo sadarbības partneru uzņemšanai, iepriekš saskaņojot ar LIAA Ārējās ekonomiskās pārstāvniecības un Dzjanbei rajona vadību.

Pieteikšanās kārtība un iesniegto pieteikumu vērtēšana

Lai pretendētu uz vietu birojā, pretendentam līdz 2017. gada 27. janvārim ir jāaizpilda Pieteikuma veidlapa (1. pielikums) un jānosūta uz e-pasta adresi eksports [at] liaa [dot] gov [dot] lv.

Iesniegto pieteikumu izvērtēšana notiks saskaņā ar Vērtēšanas kritērijiem (2. pielikums). Darba vietas tiks piešķirtas pretendentiem, kuri ieguvuši augstāko punktu skaitu atbilstoši vērtēšanas kritērijiem.

Ja pieteikumi tiks saņemti vairāk par iespējām izvietot uzņēmumus, tad priekšroka tiks dota tiem Latvijas uzņēmumiem, kuri pieteiksies uz pastāvīgo darba vietu. Ja pieteikumu pastāvīgo darba vietu arī pārsniegs vietu skaitu, tad priekšroka tiks dota tiem uzņēmumiem, kuri pieteicās agrāk.

Kontaktinformācija:

Kaspars Rožkalns, LIAA pārstāvniecības Šanhajā un Ninbo vadītājs
Mobilais t.: +86 18513513035, +371 27708831
E-pasts: kaspars [dot] rozkalns [at] liaa [dot] gov [dot] lvcn [at] liaa [dot] gov [dot] lv