Latvijas uzņēmēji piedalās Latvijas Valsts prezidenta Andra Bērziņa vizītē Oslo

No 18. - 19. martam Norvēģijas galvaspilsētā Oslo viesojās Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš un uzņēmēju delegācija ievērojamā skaitā - kopumā prezidentu vizītē pavadīja 58 uzņēmēji. Vīzītes laikā uzņēmējiem tika sniegta iespēja dibināt jaunus kontaktus, tiekoties ar valsts institūciju un tirdzniecības veicināšanas organizāciju pārstāvjiem, kā arī nozaru uzņēmumiem.

Vizītes laikā prezidents A. Bērziņš uzsvēra, ka divpusējās attiecības starp Norvēģiju un Latviju ir lielisks sadarbības piemērs. Tas redzams arī skaitļos - Norvēģija ir Latvijas 16. lielākais tirdzniecības partneris. Preču eksports pērn bija 266 miljoni eiro, gandrīz piecas reizes pārsniedzot preču importu no Norvēģijas. Latvija visvairāk uz Norvēģiju eksportē dažādus metāla un koksnes izstrādājumus, rūpniecības preces, no kurām lielāko daļu veido saliekamās būvkonstrukcijas. Norvēģija ir 5. lielākais investors Latvijā, vairāk nekā pusi no investīcijām ieguldot finansēs un tirdzniecībā  - ar norvēģu kapitālu Latvijā šobrīd darbojas 399 uzņēmumi.

Vizītes ietvaros veiksmīgi tika aizvadīts Latvijas – Norvēģijas biznesa forums, piedaloties gan Latvijas Valsts prezidentam A. Bērziņam, gan Viņa Majestātei Norvēģijas karalim Haraldam V. Foruma laikā uzņēmējus uzrunāja augsta līmeņa valsts amapersonas, kā arī notika vairākas paneļdiskusijas. Biznesa foruma noslēgumā uzņēmējiem tika organizēta kontaktu birža. Jāatzīmē, ka forums bija ļoti labi apmeklēts arī no Norvēģijas puses.

Attēli: