Latvijas uzņēmēju delegācijas dalība Latvijas Republikas Ārkārtējā un Pilnvarotā vēstnieka Baltkrievijas Republikā Mārtiņa Virša kunga vizītē uz Vitebsku

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) aicina piedalīties Latvijas uzņēmēju delegācijā Latvijas Republikas Ārkārtējā un Pilnvarotā vēstnieka Baltkrievijas Republikā Mārtiņa Virša kunga vizītē uz Vitebsku (Baltkrievija), Latvijas novadu dienu Vitebskā ietvaros, 2018.gada 29.-30.novembrī!

Uzņēmēju delegāciju uz Vitebsku organizē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra LIAA) sadarbībā ar Latvijas Republikas konsulātu Vitebskā, Latvijas novadu dienas Vitebskā organizē Latvijas Republikas konsulāts Vitebskā, sadarbībā ar Latvijas Republikas vēstniecību Baltkrievijā, kā arī LIAA, LBESVB un LTRK. No Vitebskas apgabala puses galvenais organizators ir Vitebskas apgabala izpildkomiteja, kā arī Baltkrievijas Tirdzniecības un Rūpniecības palātas Vitebskas nodaļa, Vitebskas pilsētas izpildkomiteja, tūroperators “ILVA”.

Vizītes ietvaros 29.novembrī notiks dalība Latvijas-Vitebskas forumā, kurā ir paredzēta plenārsēde un sekojoši paralēlie semināri-apaļie galdi un divpusējas tikšanās:

  • Biznesa forums
  • Tūrisma seminārs
  • Pašvaldību pārstāvju sanāksme

Latvijas Novadu dienas Vitebskā programma šeit.

30. novembrī ir paredzēti Baltkrievijas uzņēmumu/organizāciju apmeklējumi

Lūgums interesentus dalībai Latvijas uzņēmēju delegācijā uz Vitebsku pieteikties un informēt par uzņēmuma individuālajām interesēm iespējami drīz, bet ne vēlāk kā līdz 2018. gada 12. novembrim, aizpildot dalībnieka pieteikuma anketu. Aizpildīto pieteikuma anketu, lūdzu sūtīt elektroniski uz e-pastu valsts.vizites [at] liaa.gov.lv, kā arī oriģinālu nogādāt LIAA, Pērses ielā 2, Rīgā, LV-1442.

Informācija par Vitebskas apgabalu

Vitebskas apgabals robežojas ar Latvijas Republiku, ir nozīmīgs sadarbības partneris dažādās jomās. Apgabala nozīmīgākās pilsētas: – Novopolocka, Vitebska, Orša, Polocka. Apgabalā dzīvo aptuveni 1,2 milj. cilvēku.

Vitebskas apgabalā galvenās nozares ir vieglā rūpniecība, pārtikas pārstrāde, naftas pārstrāde, mašīnbūve, kokapstrāde, lauksaimniecība, kā arī transports ir attīstīts ceļu un dzelzceļa tīkls. Vitebskā atrodas brīvā ekonomiskā zona “Vitebska”.  Apgabala lauksaimniecības uzņēmumi specializējas piena, cūkgaļas, mājputnu, linu, labības un dārzeņu ražošanā.

Vitebskas apgabals bagāts ar ezeriem, upēm meža masīviem, apgabalā attīstās tūrisma nozare. Apgabalā ir dzimuši vai dzīvojuši pasaules slaveni mākslinieki kā Iļja Repins, Marks Šagāls, Kazimirs Maļevičs, kuru daiļrade piesaista tūristus no ārvalstīm.

Apgabalā atrodas 6 augstskolas.

Informācija par Vitebskas apgabalu - http://www.vitebsk-region.gov.by/ru/

Organizatoriskie jautājumi

Uzņēmēji sedz ar vizīti saistītos izdevumus (transporta, naktsmītnes, biznesa pasākumu un organizatoriskos izdevumus).

Vizītes dalībniekiem jārēķinās ar šādām izmaksām:

  • Transporta izdevumi: atkarībā no delegācijas lieluma un nepieciešamības, iespējams, tiks organizēts kopējs transports no Rīgas uz Vitebsku un atpakaļ;
  • Viesnīca: cena par vienu nakti – apmēram 35 EUR

Uz finansiālu 50% atbalstu vizītes ceļa (ne vairāk kā 3 personām) un dalības maksas izdevumiem programmas "Starptautiskās konkurētspējas veicināšana" (uzņēmējdarbība) ietvaros var pretendēt  komersanti, kooperatīvās sabiedrības, zemnieku vai zvejnieku saimniecības, individuālie uzņēmumi, kuri atbilst sīko (mikro), mazo un vidējo saimnieciskās darbības subjektu (komercsabiedrību) statusam, saskaņā ar Komisijas 2014. gada 17. jūnija Regulas (ES) Nr.651/2014 1. Pielikums, kā arī biedrības, nodibinājumi un ostu pārvaldes, pašvaldības un plānošanas reģioni. Vairāk informācijas šeit.

Uzņēmumiem, saņemot atbalstu, nedrīkst būt VID nodokļu parādi.

Kontaktinformācija:
Jadviga Neimane, projektu vadītājs
Eksporta veicināšanas nodaļa
Ārējās tirdzniecības veicināšanas departaments

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra
Pērses iela 2, Rīga, LV-1442
Tālrunis: +371 67039414, +371 29128382
E-pasts: jadviga.neimane [at] liaa.gov.lv