Latvijas uzņēmēju dalība Latvijas Republikas ārlietu ministra Edgara Rinkēviča vizītē Vjetnamā un Indonēzijā

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) aicina Latvijas uzņēmējus piedalīties delegācijas sastāvā Latvijas Republikas ārlietu ministra Edgara Rinkēviča vizītē Hanojā, Vjetnamā un Džakartā, Indonēzijā 2019. gada 15. – 20. jūlijā.

Dalībai vizītē aicināti piedalīties šādu nozaru uzņēmēji:

 1. IKT, elektronika, tehnoloģijas
 2. Ķīmiskā rūpniecība
 3. Pārtika
 4. Kokrūpniecība
 5. Izglītība

Vienlaikus biznesa misijā aicināti piedalīties arī citu nozaru pārstāvji, kuriem jau patlaban ir aktuāli sadarbības projekti, vai kuri meklē potenciālos sadarbības partnerus Vjetnamā un Indonēzijā.

2019.gada 14.jūnijā Ārlietu ministrijā notiek seminārs "Biznesa iespējas Dienvidaustrumāzijā. Singapūra, Vjetnama, Indonēzija". Vairāk informācijas skatīt šeit!

Vizītes plāns:

15.07.2019.
Izlidošanas no Rīgas uz Hanoju

16.07.2019.
Ierašanās Hanojā

Darba programma

17.07.2019.
Latvijas – Vjetnamas Biznesa forums un B2B tikšanās
Tikšanās ar Vjetnamas asociāciju, uzņēmumu pārstāvjiem atbilstoši Latvijas uzņēmēju interesēm

18.07.2019.
Izlidošana no Hanojas

Ierašanās Džakartā

Darba programma

19.07.2019.
Latvijas – Indonēzijas Biznesa forums un B2B
Tikšanās ar Indonēzijas asociāciju, uzņēmumu pārstāvjiem atbilstoši Latvijas uzņēmēju interesēm

20.07.2019.
Izlidošana no Džakartas uz Rīgu

Ja Jums ir interese par Indonēzijas un Vjetnamas tirgiem, aicinām jau pirms anketas iesniegšanas savas intereses, tajā skaitā potenciālos sadarbības partnerus – konkrētus uzņēmumus, organizācijas, ja tādas ir zināmas, nosūtīt uz e-pastu: elize.sulte [at] liaa.gov.lv. Tādējādi spēsim nodrošināt Jūsu interesēm atbilstošu programmu, ja izlemsiet tajā piedalīties.

Vēršam uzmanību, ka Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem ieceļošanai Vjetnamā ir nepieciešama vīza (tiks kārtota centralizēti).

Uz Indonēziju Latvijas pilsoņi var doties bez vīzas (uzturoties līdz 30 dienām), Latvijas nepilsoņiem ieceļošanai Indonēzijā ir nepieciešama vīza.

Lūdzam interesentus dalībai uzņēmēju delegācijā pieteikties iespējami drīz, bet ne vēlāk kā līdz 2019. gada 19. jūnijam, aizpildot dalībnieku  pieteikuma anketu angļu valodā. Aizpildīto anketu lūdzam sūtīt elektroniski uz e-pasta adresi valsts.vizites [at] liaa.gov.lv un oriģinālu lūdzam nogādāt LIAA (Pērses iela 2, Rīga, LV-1442).

Uzņēmumiem jāsedz ar vizīti saistītie izdevumi (aviobiļete, vietējais transports, naktsmītnes, biznesa pasākumu un organizatoriskie izdevumi). 

Vizītes dalībniekiem jārēķinās ar šādām izmaksām:

 • Aviobiļetes Rīga-Hanoja-Džakarta-Rīga: ap 1000 - 1500 EUR / par personu (pēc vizītes iespējams saņemt 50% atbalstu)*;
 • Viesnīca: 1 nakts aptuveni  ap 50 EUR par istabu;
 • Uzņēmēju darba programmas nodrošināšana vizītes laikā: ap 250 EUR (vietējais transports, telpu īre, biznesa partneru piesaiste, reprezentatīvie un citi izdevumi programmas ietvaros) (pēc vizītes iespējams saņemt 50% atbalstu)*.

Visas izmaksu pozīcijas un summas ir provizoriskas.

Par uzņēmuma iekļaušanu delegācijas sastāvā un precīzām vizītes izmaksām informēsim Jūs pēc pieteikšanās termiņa beigām.

Ieguvumi piedaloties vizītē:

 • Biznesa kontakti Latvijas – Vjetnamas un Latvijas – Indonēzijas biznesa forumu un B2B laikā
 • Kontakti ar valsts institūciju, tirdzniecības veicināšanas organizāciju un uzņēmumu pārstāvjiem Indonēzijā un Vjetnamā
 • Informācija par Indonēzijas un Vjetnamas biznesa vidi un perspektīvākajiem sadarbības virzieniem
 • Kontakti ar Latvijas delegācijas dalībniekiem

*Dalībnieki var pretendēt uz de minimis atbalstu 50% apmērā ceļa (transporta) izdevumu segšanai ne vairāk kā trim personām, kuras ir tirdzniecības misijas dalībnieki vai kuras ir pilnvarotas pārstāvēt tos tirdzniecības misijā, pēc dalības iesniedzot LIAA maksājuma pieprasījumu un izdevumus attaisnojošos dokumentus. Dalībniekiem, kuri neatbilst šīm prasībām, visas izmaksas būs jāsedz no saviem līdzekļiem.

Uz atbalstu var pieteikties komersanti, kooperatīvās sabiedrības, zemnieku vai zvejnieku saimniecības un individuālie uzņēmumi, biedrības un nodibinājumi, kuri atbilst sīko (mikro), mazo un vidējo saimnieciskās darbības subjektu (komercsabiedrību) statusam, saskaņā ar Komisijas 2014. gada 17. jūnija Regulas (ES) Nr.651/2014 1. pielikumu, kā arī ostu pārvaldes (projektos, kas neietver saimnieciskās darbības).

Lai saņemtu ES finansiālu atbalstu, nepieciešams noslēgt līgumu ar LIAA par atbalsta saņemšanu. Plašāka informācija pieejama šeit

Uzņēmumiem saņemot atbalstu nedrīkst būt VID nodokļu parādi.

Personas datu apstrādes drošības noteikumi

Kontaktinformācija:
Elīze Šulte
Vecākā projektu vadītāja, Eksporta veicināšanas nodaļa
Ārējās tirdzniecības veicināšanas departaments

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra
Pērses iela 2, Rīga, LV-1442
Tālrunis: +371 67039401, +371 26425900
E-pasts: elize.sulte [at] liaa.gov.lv