Latvijas - Turcijas biznesa forums

23.10.2014, Turcijas prezidenta V.E. Recep Tayyip Erdoğanvizītes Latvijā ietvaros, LIAA sadarbībā ar Turcijas Ārējo Ekonomisko attiecību aģentūru DEIK organizēja biznesa forumu.

Biznesa forunā uzstājās abu valstu prezidenti, kā arī tika prezentēta abu valstu biznesa vide un ispējamie sadarbības virzieni. Abu valstu prezidentu augstu novērtēja līdzšinējo savstarpējo attiecību norisi, kā arī pauda cerību, ka esošais ārējās tirdzniecības apjoms aptuveni EUR 250 miljonu apmērā ir tikai neliela daļa no abu valstu iespējām. 

LIAA direktors A.Ozols atzīmēja, ka jau šodien Latvija un Turcija ir kopīgi sadarbības projektu, kā, piemēram, TAV Airports Holding grupas uzņēmumu saimnnieciskā darbība starptautiskajā lidostā "Rīga" vai Latvenergo TEC-2 modernizācijas projekta īstenotājs Turcijas GAMA Group. Līdzās šiem lielajiem projektiem virknē sektoru ir nodibinātas pastāvīgas tirdzniecības saites vairākos tautsaimniecības sektoros - tekstila nozarē, pārtikas rūpniecībā, kokrūpniecība un citos.

Kopumā Latvijā Turcijas prezidenta vizītes ietvaros ieradās 28 Turcijas lielāko uzņēmēju apvienību un uzņēmēju pārstāvju. 

Uzziņai: 

2013. gadā Latvijas kopējais preču un pakalpojumu tirdzniecības apgrozījums ar Turciju bija 248,8 milj. EUR, kas ierindoja Turciju 23. vietā Latvijas ārējās tirdzniecības partneru starpā. Kopējais preču un pakalpojumu eksports uz Turciju bija 153,5 milj. EUR, kas veido 1,1% no Latvijas kopējā eksporta, savukārt preču un pakalpojumu imports – 95,3 milj. EUR, kas veido 0,6% no Latvijas importa. Salīdzinājumā ar 2012.gadu eksports ir samazinājies par 10%, bet imports ir pieaudzis par 12%. 2013.gadā Turcija bija Latvijas 19. nozīmīgākais eksporta un 24. nozīmīgākais importa partneris. Tirdzniecības bilance ar Turciju bija pozitīva (58,2 milj. EUR).

Attēli: