Latvijas ražotāji atzinīgi novērtēti pasaules lielākajā pārtikas izstādē Anuga

11.10.2019.

Ziemeļeiropas lielākais olu un olu produktu ražotājs AS "Balticovo" arī šogad piedalījies pasaules lielākajā pārtikas izstādē Anuga. Izstādi apmeklēja nozares profesionāļi - pārtikas un dzērienu vairumtirgotāji, tirgotāju kooperatīvi, pārtikas industrijas un sabiedriskās ēdināšanas pārstāvji. Anuga pasaules mērogā pazīstama arī kā informācijas un kontaktu birža.

Šogad pārtikas izstādes Anuga 2019 ietvaros tika apspriesti stratēģiski lēmumi, kas skar visu pārtikas ražošanas nozari, piedāvājot jaunus risinājumus un koncepcijas nozares lielākajiem izaicinājumiem. Piemēram, dalībnieki tika iepazīstināti ar tādām jaunām tendencēm kā uz augu bāzes gatavoti gaļas aizstājēji, alternatīvi olbaltumvielu produkti, kas gatavoti no zirņiem, pupām vai kukaiņiem, radot jaunus impulsus nākotnes pārtikas ražošanai.

Toms Auškāps, AS "Balticovo" komunikācijas un attīstības direktors, atklāj, ka uzņēmums katru gadu piedalās vismaz vienā lielā Eiropas līmeņa izstādē, kur ražotāji ne tikai demonstrē sasniegumus esošajiem un potenciālajiem klientiem, bet arī satiek gan pašmāju, gan ārvalstu ražotājus, iepazīstoties ar jaunumiem industrijā un pārtikas ražošanā kopumā. "Iepazīstinājām ar savu jauno produktu līniju EVA un jaunajiem proteīnu dzērieniem un gatavajiem olu kulteņiem Bio-Based TetraPak iepakojumos. Šogad izteikti redzam, ka arī citi pārtikas ražotāji meklē zaļākus risinājumus iepakojumu izvēlē, taču vienlaikus ir svarīgi atcerēties, ka pārtikas drošība vienmēr ir pirmajā vietā. Mēs izvēlamies apvienot kvalitāti, ērtu lietošanu un atbildību pret vidi."

AS "Balticovo" pārtikas izstādē Anuga 2019 sadarbībā ar Agroresursu un ekonomikas institūtu piedalījās Latvijas delegācijas sastāvā kopā ar pārējiem lielākajiem ražotājiem no Latvijas. Uzņēmums prezentēja ne tikai jauno produktu līniju, bet arī Latvijas augstos ražošanas un kvalitātes standartus, parādot Latviju kā konkurētspējīgu valsti pārtikas nozarē pasaules mērogā. Uzņēmums ir ieguvis arī BRC Food A līmeņa sertifikātu, kas garantē kvalitatīvu un drošu produktu, - tas nozīmē, ka uzņēmums ir gatavs ilgtermiņa darbam starptautiskos tirgos, piedāvājot augstas kvalitātes produktus saviem klientiem.

Izstāde Anuga notiek katru otro gadu Ķelnē, Vācijā. Šogad tā ilga no 5. līdz 9. oktobrim, kopējai izstādes platībai sasniedzot 284 000 kvadrātmetrus. Šogad izstādi apmeklēja vairāk nekā 170 000 apmeklētāju no 201 valsts, kā arī tika sasniegts rekordliels dalībnieku skaits - 7590 uzņēmumu no 106 pasaules valstīm.

Par AS "Balticovo"

AS "Balticovo" ir lielākais olu un olu produktu ražotājs Ziemeļeiropā ar 47 gadu nozares pieredzi. Tā pamatdarbība ir vistu olu, olu pulvera, olu šķidrās masas, vārītu vistu olu bez čaumalas, vārītu kapātu olu ražošana un realizācija. "Balticovo" ir

orientēts uz darbību Latvijas un starptautiskos tirgos un eksportē ap 70% no saražotās produkcijas. Produkcija tiek eksportēta uz Eiropas valstīm, to skaitā citām Baltijas valstīm, Skandināvijas valstīm, Vāciju, Nīderlandi, Beļģiju, Austriju, Franciju, Itāliju, Poliju, Čehiju, Slovākiju, Slovēniju, Ungāriju, Rumāniju un Bulgāriju, kā arī uz Ziemeļameriku, Japānu, Vidusāziju, Āfrikas un Tuvo austrumu valstu reģionu. 2019. gadā investēti 10 miljoni eiro ārpus sprosta dēto olu ražošanas palielināšanā, lai apmierinātu augošo pieprasījumu eksporta tirgos. Uzņēmuma ražotne un filiāles atrodas Iecavā, Madonā un Daugavpilī, un tas ir saņēmis VARAM atzinību par ilgtspējīgu pieeju uzņēmējdarbībai un nozīmīgu reģiona attīstības virzīšanu, kā arī atkārtoti atzīts par vienu no labākajiem darba devējiem Zemgales reģionā.

Papildu informācija:

Zane Zonne

"P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības"

zane [dot] zonne [at] prae [dot] lv

+37126999237