Latvijas Piens sāk darbību LDDK un LPUF; pārtraucis vājpiena koncentrāta un krējuma ražošanu

20.03.2015.

Martā Latvijas lauksaimniekiem piederošais, jaunais piena pārstrādes uzņēmums Latvijas Piens kļuvis par Latvijas Darba devēju konfederācijas biedru (LDDK), kā arī iestājies Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijā (LPUF).

Anita Skudra, Latvijas Piens valdes priekšsēdētāja, komentē: «Ilgtspējīgai attīstībai vitāli svarīga ir iespēja veidot dialogu ar valdību un citiem lēmumu pieņēmējiem, kā arī nodrošināt uzņēmuma interešu pārstāvniecību  nozares sabiedriskā organizācijā. Uzskatu, ka piena nozarē sadarbība jāattīsta daudz plašākā mērā, nav novērtētas kopprojektu dotās iespējas, ko varam izmantot jaunu tirgu iegūšanai un darbībai tajos.»

Latvijas piens ir 100% Latvijas lauksaimniekiem piederošs uzņēmums, kas darbu sāka 2012.gada nogalē. Produktu portfeli veido siers, industriālo produktu - vājpiena koncentrāta un krējuma - ražošana šobrīd pārtraukta, ņemot vērā katastrofāli zemās cenas biržā.

Kā biznesa portālam db.lv pastāstīja uzņēmuma pārstāve Rita Voronkova, industriālo produktu ražošana tika samazināta pakāpeniski līdz pārtraukta pagājušā gada pēdējā ceturksnī. Lai nodrošinātu rentablu uzņēmuma darbību, ražošana tika pārkārtota uz augstākas pievienotās vērtības produkta - siera - ražošanu. Lēmums pieņemts uz laiku līdz biržā atjaunosies cenu līmenis, kas ļauj uzņēmumam strādāt ar peļņu, eksportējot šos, industriālos produktus. Ražošanas pārkārtošana un darbības efektivitātes paaugstināšanas pasākumi deva iespēju stabilizēt uzņēmuma darbību laikā, kad nozarē izveidojusies krīzes situācija.

«Latvijas Piens ir aktīvi strādājis, lai mazinātu tirgus riskus, pagājušā gada nogalē īsā laikā pārkārtojot ražošanu, fokusējoties uz siera ražošanu un attīstot eksportu. Jāatzīst, tas nav viegli izdarāms laikā, kad krīze piena nozarē būtiski ietekmē vairākas ES valstis vienlaikus, arī mūsu tuvējos kaimiņus Baltijā,» situāciju ieskicē A.Skudra, piebilstot, ka uzņēmuma nospraustais kurss ir Skandināvijas tirgus. Primārais ir nostiprināt savas pozīcijas Zviedrijā, kur jau tiek piedāvāti divus mēnešus nogatavinātie «Edamer» un «Gouda» sieri un «Sniega bumbas». Uzņēmums mēnesī saražo ap 300 t siera, eksports uz Skandināviju jau tuvojas 1/3 no saražotā. Eksporta Top 3 valstis ir Zviedrija, Somija, Ukraina. Baltijas valstis saucas par vietējo tirgu, vēl tiek eksportēts siers uz Vāciju, Slovākiju, Lielbritāniju, Izraēlu, Čehiju.

Šobrīd tiek eksportēti 40% no saražotā siera. Jau šogad eksporta īpatsvaru plānots palielināt līdz 50% no saražotā.
Meklējot iespējas jaunos tirgos, šā gada februārī Latvijas Piens veica tirgus izpēti, piedaloties Gulf food izstādē Dubaijā.