Latvijas pārtikas ražotāju tirdzniecības misija Mumbajā, Indijā

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) sadarbībā ar Indijas Baltijas Biznesa padomi 2015. gada 23.-28. februārī Latvijas pārtikas produktu ražotājiem rīko tirdzniecības misiju Mumbajā, Indijā.

Indija ir viena no pasaules lielākajām ekonomikām, kura piedzīvojusi ievērojamu augšupeju pēdējo 10 gadu laikā. Ar 1.2 miljardiem iedzīvotāju šodien Indija ir viens no lielākajiem patērētāju tirgiem pasaulē, turklāt Indijas vidusšķira (ienākumi līdz $100 dienā), kuras skaits šobrīd mērāms ap 200 – 250 miljoniem, līdz 2025. – 2030. gadam sasniegs ap 600 miljoniem.

Indija ir salīdzinoši slēgta ekonomika, kuras tirgū toni nosaka Indijas, Lielbritānijas un Ķīnas uzņēmumi. Konkurence ir salīdzinoši neliela, kas rada pieprasījumu pēc jauniem produktiem, tādēļ produktiem, kuriem izdodas noslēgt līgumus ar sadarbības partneriem, ir labas iespējas veiksmīgi ienākt un nostiprināties šajā tirgū.

Tirdzniecības misijas galvenais mērķis ir tikties un dibināt kontaktus ar iespējamajiem sadarbības partneriem un veikt tirgus izpēti.

Vizītes ietvaros Latvijas pārtikas ražotājiem tiks organizētas tikšanās ar Indijas distributoru, vairumtirgotāju mazumtirdzniecības ķēžu, viesnīcu un aviosabiedrību ēdināšanas departamentu pārstāvjiem, lai pārrunātu iespējamās sadarbības iespējas. Tikšanās grafiks un potenciālie partneri no Indijas būs zināmi pēc pieteikšanās termiņa beigām, ņemot vērā visu iesaistīto pušu intereses.

Kvalitatīvas vizītes nodrošināšanai tiks apstiprināti 4 uzņēmumi no Latvijas, kuriem tiks sagatavota vizītes programma, ņemot vērā abu pušu vēlmes un sadarbības potenciālu. Papildus būs iespējams iepazīties ar Indijas preču sortimenta piedāvājumu, apmeklējot Indijas lielveikalus un noliktavas. Sadarbības partneri Indijā vislielāko potenciālu saskata sadarbībā ar Latvijas šokolādes un piena produktu ražotājiem, tādejādi šo sektoru uzņēmējiem tiks dota priekšroka dalībai vizītē.

Uzņēmumi dalībai tirdzniecības misijā tiks atlasīti vadoties pēc pieteikuma anketā iesniegtās informācijas. Dalībai tiks apstiprināti ne vairāk kā 4 uzņēmumi, kuri iegūs augstāko punktu skaitu atbilstoši iepriekš noteiktiem atlases kritērijiem. Atlases kritēriji pieejami šeit.

Uzņēmumiem jārēķinās ar savu pārstāvju komandējuma (transports, naktsmītne, dienas nauda) izmaksu segšanu, ka arī ar viesnīcas rezervēšanu.

Provizoriskās izmaksas:


  • Lidojums Rīga-Mumbaja-Rīga aptuveni EUR 800
  • Viesnīca aptuveni EUR 100 par nakti
  • Vīzas izmaksas aptuveni EUR 100

Komersanti savu darbinieku komandējuma izdevumus (transporta izdevumi, viesnīcas, dienas nauda, vīzas, apdrošināšana), maksu par dalību tirdzniecības misijā, kā arī izdevumus par eksponātu transportēšanu un mārketinga materiālu tulkošanu tirdzniecības misijas vajadzībām var atgūt līdz 70 %, iesniedzot projektu LIAA administrētajā Eiropas Savienības fondu programmā "Ārējo tirgu apgūšana – ārējais mārketings". Vairāk informācijas šeit.

Pieteikšanās slēgta!

Kontaktinformācija:
Valters Jēkabsons, projektu vadītājs
Eksporta veicināšanas nodaļa
Ārējās tirdzniecības veicināšanas departaments

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra
Pērses iela 2, Rīga, LV-1442
Tālrunis: +371 67039414, +371 27827525
Fakss: +371 67039401
E-pasts: valters [dot] jekabsons [at] liaa [dot] gov [dot] lv


Dalība tirdzniecības misijā tiek rīkota Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) Ārējo tirgu apgūšanas atbalsta programmas projekta "Nozaru nacionālie stendi starptautiskajās izstādēs ārvalstīs un eksporta konsultācijas" ietvaros.