Latvijas pārtikas produktu ražotāju tirdzniecības misija Japānā (Tokijā)

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) aicina Latvijas pārtikas produktu ražotājus pieteikties dalībai tirdzniecības misijā uz Japānu, kas norisināsies 2019. gada 18. - 19.martā Tokijā!

Tirdzniecības misija tiek organizēta apvienojumā ar tirdzniecības misiju uz Dienvidkoreju, kas norisināsies 2019.gada 20. - 21.martā Seulā. Skatīt sīkāku informāciju šeit. Uz katru no tirdzniecības misijām ir jāpiesakās atsevišķi!

Provizoriskā tirdzniecības misijas programma:

Laika grafiks pasākumiem tiks precizēts vēlāk!

17.marts
 • Ierašanās Japānā ar lidojumu pēc izvēles
18.marts
 • Tikšanās ar  lielveikalu ķēdi AEON, convenience store Family Mart iepircējiem (iepircēji var mainīties atkarībā no uzņēmumu profiliem, kas piesakās misijai)
19.marts
 • Tikšanās ar lielveikalu ķēdi CGC Japan, importētās pārtikas veikalu ķēžu Kaldi un Seijo Ishii iepircējiem (iepircēji var mainīties atkarībā no uzņēmumu profiliem, kas piesakās misijai)
 • Vakarā (pēc 19.00) izlidošana uz:
  • Seulu (Dienvidkorejā) - tiem, kas turpina tirdzniecības misiju
  • vai Rīgu (Latvijā) – tiem, kas nendodas tālāk tirdzniecības misijā uz Dienvidkoreju

Informācija par ieteicamajiem reisiem pārlidojumam uz Japānu vai atgriešanās Latvijā, kā arī cita papildinošā informācija tiks nosūtīta pēc pieteikumu saņemšanas!

Galvenās pārtikas grupas, kas ir fokusā tirdzniecības misijai: gatavie un iepakotie produkti; bioloģiskā pārtika; dzērieni (alus, vīns, bezalkoholiskie dzērieni).

Lūgums ņemt vērā, ka minētie iepircēji var mainīties atkarībā no uzņēmumu profiliem, piedāvātajiem produktiem, kas piesakās dalībai tirdzniecības misijā!

LIAA patur tiesības atcelt tirdzniecības misiju, ja dalībai piesakās mazāk kā 3 uzņēmumi.

Tiek sagaidīts, ka tirdzniecības misijas dalībnieki segs sekojošas izmaksas:

 • darbinieku komandējuma izdevumus,
 • atsevišķus izdevumus saistībā ar tirdzniecības misijas realizāciju (vietējais transports uzņēmumu grupai)

Pasākuma (dalības) izmaksas ir plānotas aptuveni līdz EUR 50 no uzņēmuma (neskaitot komandējuma izdevumus). Dalības maksa var mainīties atkarībā no uzņēmumu skaita, kuri dosies tirdzniecības misijā.

De minimis atbalsts tirdzniecības misijas dalībniekiem tiks piešķirts, pamatojoties uz Iesniegumu par atbalsta saņemšanu, kārtību tā piešķiršanai un noslēgto  Atbalsta līgumu starp LIAA un vizītes dalībnieku.

Starptautiskās konkurētspējas veicināšanas (uzņēmējdarbība) programmas atbalsta apjoms (vairāk informācijas šeit)kā arī de minimis atbalsta apjoms būs zināms pēc dalībnieku apstiprināšanas un vizītes organizatorisko izdevumu precizēšanas.

Uz atbalstu dalībai tirdzniecības misijā var pieteikties komersanti, kooperatīvās sabiedrības, zemnieku vai zvejnieku saimniecības un individuālie uzņēmumi, kuri atbilst sīko (mikro), mazo un vidējo saimnieciskās darbības subjektu (komercsabiedrību) statusam, saskaņā ar Komisijas 2014. gada 17. jūnija Regulas (ES) Nr.651/2014 1. pielikums. Komersantiem, kuri neatbilst šīm prasībām, visas izmaksas būs jāsedz no saviem līdzekļiem.

Attiecināmās izmaksas atbalsta saņēmējiem:

 • dalības maksa par piedalīšanos tirdzniecības misijā
 • ceļa (transporta) izdevumi ne vairāk kā trim personām
 • pievienotās vērtības nodoklis atbilstīgām attiecināmajām izmaksām, ja pievienotās vērtības nodokli nevar atgūt atbilstoši normatīvajiem aktiem nodokļu politikas jomā.

Atbalsta intensitāte: 50% no kopējām attiecināmajām izmaksām

Uzņēmumiem saņemot atbalstu nedrīkst būt VID nodokļu parādi.

Pieteikšanās slēgta!

Kontaktinformācija:
Katrīne Zelle, projektu vadītāja
Eksporta veicināšanas nodaļa
Ārējās tirdzniecības veicināšanas departaments

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra
Pērses iela 2, Rīga, LV-1442
Tālrunis: +371 67039409, +371 27548088
E-pasts: katrina.zelle [at] liaa.gov.lv