Latvijas kosmosa klasteris devies uz Kosmosa nedēļu Parīzē

04.02.2015 Latvijas kosmosa klasterī ietilpstošie uzņēmumi devušies uz starptautisko izstādi "Parīzes Kosmosa nedēļa 2015", aģentūru LETA informēja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrā (LIAA).

Eiropas lielākajā kosmosa un aeronautikas nozares pasākumā "Paris Space Week", kas sācies šodien un ilgs nedēļu, no Latvijas piedalās SIA "Eventech", nodibinājums "First International; Technological Platform", SIA "HEE Photonics LAB", Rīgas Tehniskās universitātes Aeronautikas institūts un Koksnes ķīmijas institūts.

Tāpat izstādē piedalīsies LIAA Eksporta veicināšanas nodaļas pārstāvis Andris Alksnis un LIAA pārstāvniecības Francijā vadītāja Solvita Gulbe, kuriem iecerētas 11 tikšanās ar potenciālajiem sadarbības partneriem, kā arī dalība konferencēs.

LIAA atzina, ka mašīnbūves nozare ir starp vadošajām rūpniecības nozarēm gan Francijā, gan arī Latvijā. Latvijā minētā nozare saražo ap 25% no apstrādes rūpniecības kopprodukta un ieņem vadošo vietu Latvijas preču eksporta struktūrā, nodrošinot ap 33% no kopējā preču eksporta. Francijas apjomīgākā eksportējošā mašīnbūves nozare ir tieši aeronautika.

Pasākumā "Paris Space Week 2015" piedalās kosmosa, satelītu tehnoloģiju, lidojošo objektu palaišanas tehnoloģiju, zemes atbalsta sistēmu, sakaru un citu ar nozari saistītu tehnoloģiju kompānijas no Francijas, kā arī citām valstīm. Pasākumā piedalīsies arī akadēmisko centru pārstāvji.

Līdzīgs pasākums 2014.gadā norisinājās ar nosaukumu "AeroSpace Days Paris", kurā piedalījās LIAA pārstāvniecības Francijā vadītāja, pārstāvot Ventspils Starptautisko radio astronomijas centru.

 

Raivis Spalvēns, LETA

Attēli: