Latvijas kopstends izstādē "WETEX 2019" Apvienotajos Arābu Emirātos (Dubaijā)

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) aicina Latvijas uzņēmumus pieteikties dalībai kopstendā starptautiskajā izstādē Water, Energy, Technology, and Environment Exhibition - WETEX 2019, kas norisināsies 2019. gada 21. – 23. oktobrī Apvienotajos Arābu Emirātos, Dubaijā!

Water, Energy, Technology, and Environment Exhibition ir lielākā ūdens, atjaunojamās enerģijas un vides tehnoloģiju izstāde Tuvo Austrumu reģionā, kas 2018. gadā pulcēja vairāk nekā 2000 dalībniekus no 53 valstīm un vairāk kā 40 000 apmeklētāju. Kopā ar izstādi notiek Pasaules Zaļās ekonomikas samits (World Green Economy Summit) un Dubai Solar Show. Tajos tiks prezentēti jaunākie atklājumi un tehnoloģijas saules un ilgtspējīgas enerģijas jomā, piedāvājot unikālu platformu partnerības veidošanai starp publisko un privāto sektoru, lai izstrādātu novatoriskus risinājumus. Izstādes rīkotājs ir Dubaijas elektroenerģijas un ūdens pārvalde (turpmāk tekstā – DEWA). Dubaijas valdnieka un Apvienoto Arābu Emirātu viceprezidenta/ministru prezidenta Šeiha Mohameda bin Rašida Al Maktuma vīzija, veidojot Dubaijas Tīrās enerģijas stratēģiju 2050, ir panākt, ka Dubaija kļūst par tīro enerģiju un zaļās ekonomikas globālo centru. Stratēģiju veido pieci pilāri: infrastruktūra, likumdošana, fondi, būvniecības kapacitāte un prasmes, un videi draudzīgu enerģiju kombinācija. Stratēģijas īstenošanas ietvaros tiks būvēt pasaulē lielākais solārās enerģijas parks ar kapacitāti saražot 5000MW līdz 2030. gadam un kopējām investīcijām 12 miljardi EUR. Stratēģijas ietvaros plānots izveidot arīdzan plašu Izpētes un attīstības centru, kas strādātu tādās jomās kā tīro enerģiju tehnoloģijas, droni, 3D printēšanas tehnoloģijas, uz solārās enerģijas balstīti atsāļošanas testa centri. Plānots, ka 122 miljoni EUR tiks investēti tikai izpētē saistībā ar viedo tīklu tehnoloģiju un saules enerģijas tehnoloģiju integrēšanu.

Piedalīties izstādē tiek aicināti Latvijas uzņēmumi, kas specializējas zaļo tehnoloģiju, attīrīšanas tehnoloģiju, atkritumu pārstrādes, atjaunojamās enerģijas, viedo tehnoloģiju, elektroenerģijas taupīšanas jomā utml.

Izstādē LIAA organizētajā kopstendā 9-18 m2 platībā, vieta tiek piedāvāta ne vairāk kā 6 dalībniekiem.

Uzņēmumam, kurš piedalīsies izstādē, jārēķinās ar sekojošām izmaksām:

 1. Ar plauktiem aprīkota stenda īre: 608.00 EUR/m2– atkarībā no dalībnieku skaita aptuveni 1824.00 – 2736.00 EUR no uzņēmuma* 
 2. Stenda organizēšanas izmaksas (LIAA konsultāciju izmaksas, 30 stundas) – 896,40 EUR bez PVN.*
 3. Dalībniekiem jārēķinās ar savu pārstāvju komandējuma (transports, naktsmītne, dienas nauda), kā arī ar viesnīcas rezervēšanas un citām izmaksām. Lidmašīnas biļete turp-atpakaļ - 350 -500 Eiro, viesnīca – 50 -80 Eiro/diennakts.

Latvijas kopstenda dalībniekiem sadarbībā ar Dubai Future Foundation un Dubai Electricity and Water Authority, esam noorganizējuši sekojošas aktivitātes izstādes ietvaros:

 1. Iespēju tikt reģistrētiem un iekļautiem turpmākajos DEWA iepirkumu potenciālo piegādātāju sarakstos (saskaņā ar DEWA noteikumiem un nosacījumiem).
 2. Saules bateriju parka un Al Qouz Ilgtspējīgās ēkas apmeklējums (2019. gada 20. oktobrī).
 3. Iespēja piedalīties atsevišķās sesijās DEWA specializētos tematos – ūdens, elektroenerģija un inovācijas. Sesijas notiek izstāžu hallēs, izstādes laikā un ietvaros.
 4. Potenciālas B2B tikšanās ar DEWA galvenajiem lēmumu pieņēmējiem, valdības iestāžu izstādes dalībniekiem un citiem galvenajiem izstādes dalībniekiem Wetex2019 (ņemot vērā sanāksmju pieejamību un savlaicīgu rezervēšanu).
 5. Informācija par pieejamajiem atklātajiem konkursiem un Dubaijas valdības projektiem, atbalsts reģistrācijai DEWA - DEWA subsīdiju konkursos (saskaņā ar DEWA noteikumiem un nosacījumiem).
 6. VIP ieejas kartes Pasaules Zaļās ekonomikas samitā, VIP sēdvietas atklāšanas ceremonijā www.wges.ae
 7. Dalība DEWA apbalvojumu konkursos izstādes ietvaros.
 8. Apvienoto Arābu Emirātu amatpersonu un augstāko pārstāvju vizītes stendā.
 9. Uzaicinājums uz WETEX 2019 izstādes svinīgajām vakariņām.

Vairāk informācijai par pašu pasākumu, iespējām un saturu, lūdzu, rakstiet: inga.ulmane [at] liaa.gov.lv.

*SVARĪGI! Ar uzņēmumiem, kuri piedalīsies kopstendā, tiks noslēgts pakalpojuma līgums, kā arī izrakstīts rēķins par dalību kopstendā. Pēc izstādes tie uzņēmumi, kuriem ir noslēgts līgums ar LIAA par atbalsta saņemšanu varēs atgūt 50% no punktā nr. 1.  norādītajām izmaksām, kā arī 100% no punktā nr. 2 norādītajām izmaksām.

Dalībnieku atlasi dalībai nacionālajā stendā veiks LIAA pēc pieteikuma anketā iesniegtās informācijas. Dalībai tiks apstiprināti uzņēmumi, kuri būs ieguvuši augstāko punktu skaitu atbilstoši atlases kritērijiem šeit


Pieteikšanās līdz 5. septembrim.

Kontaktinformācija:
Jadviga Neimane, projektu vadītāja
Eksporta veicināšanas nodaļa
Ārējās tirdzniecības veicināšanas departaments

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra
Pērses iela 2, Rīga, LV-1442
Tālrunis: +371 67039414, +371 29128382
E-pasts: jadviga.neimane [at] liaa.gov.lv