Latvijas kokrūpniecības uzņēmumi Ķīnā

2016. gada 8.-15.septembrī Latvijas kokrūpniecības uzņēmumi devās uz Ķīnu - Šanhaju, Ninbo un Uhaņu, lai piedalītos konferencē "China Global Wood Trade Conference" (GWT China), kuras ietvaros notiek arī kontaktbirža ar kokmateriālu iepircējiem.

Ķīnas pilsētā Uhaņā norisinājās  kokrūpniecības konference "China Global Wood Trade conference". Šāda konference norisinās jau 6 reizi un Latvija tajā ir pārstāvēta otro reizi. Šogad no Latviju konferencē  pārstāvēja LIAA vecākais projektu vadītājs Kaspars Abiks, kurš piedalījās arī  paneļdiskusijā par kokrūpniecības nozari un tās attīstības tendencēm.

Pēc uzrunu daļas sākas uzņēmumu kontaktbirža, kurā bija iespējams tikties ar uzņēmumiem no Ķīnas un kopīgi vienoties par turpmākajiem darījumiem. No Ķīnas puses ieradās vairāk kā 250 profesionāli iepircēji. Lielākā interese no Ķīniešu puses ir par bērza baļķiem un dēļiem, kā arī par skujkokiem, kuri paredzēti celtniecībai.

Uzstājoties Vuhanas pilsētas vadībai, klātesošie ti informēti, ka straujā tempā tiek virzīts likums, kurš noteiks tieši koka konstrukciju mājām atvieglotus nosacījumus un būvniecības subsīdijas, lai veicinātu šī ekoloģiskā materiāla izmantošanu, jo šobrīd pēct Euromonitor statistikas datiem Ķīna ir pasaules lielākais betona patērētājs.

No Latvijas kontaktbrižā piedalījās šādi uzņēmumi -

  1. Latvijas Finieris
  2. HANSA Timber Trade Ltd
  3. Lameko Impex Ltd
  4. AS Mercor
  5. Baltic Wood Trading
  6. “BELWOOD” LTD
  7. PATRIKS A
  8. Dizmezs
  9. Sia AKZ
  10. Luseni zs
Attēli: