Latvijas koka māju ražotāju tirdzniecības misija uz Nīderlandi, Beļģiju un Franciju

No šā gada 1. līdz 6. jūnijam notika Latvijas koka māju ražotāju tirdzniecības misija uz Nīderlandi, Beļģiju un Franciju, lai nodrošinātu tikšanās iespējas ar arhitektiem, nekustamo īpašumu attīstītājiem un būvniekiem.

Tirdzniecības misija tika sākta ar vizīti Amsterdamā, kur bija iespējams tikties ar latviešu arhitekti Kristīni Kolthofu un iepazīt tendences būvniecības un māju renovācijas jomā. Nīderlandes pilsētā Groningenā tika organizēts seminārs un tikšanās pasākums sadarbībā ar LR goda konsulu Nīderlandē Jākobu Emmelkampu. Vēlāk tirdzniecības misijas dalībnieki devās uz Briseli (Beļģija), kur tikās ar flāmu būvniecības federācijas un koka būvniecības asociācijas pārstāvjiem un Beļģijas uzņēmējiem, kā arī piedalījās seminārā, kas tika rīkots sadarbībā ar LR vēstniecību Beļģijā. Francijas pilsētā Nantē katru otro gadu notiek koka nozares profesionālā izstāde "Carrefour International du Bois". Tās ietvaros sadarbībā ar LR goda konsulu Mišelu Anrī Vandesmetu tika organizēts seminārs, kā arī apmeklēta izstāde.

Kārtējo reizi izstāde "Carrefour International du Bois" ļāva gūt apliecinājumu, ka ir vieta, kur pulcējas Eiropas vadošie koka nozares profesionāļi.

Tirdzniecības misijā piedalījās seši Latvijas uzņēmumi un Latvijas Koka būvniecības klasteris. Pēc tirdzniecības misijas, kas organizēta trīs valstīs, gūti secinājumi par tās priekšrocībām - tā ir iespēja īsā laika posmā satikt dažādu valstu uzņēmumus, potenciālos sadarbības partnerus un vienlaikus ietaupīt līdzekļus, ja šāds pasākums tiktu organizēts atsevišķi katrā valstī.

Tirdzniecības misija Nīderlandē, Beļģijā un Francijā ļāva uzņēmējiem gūt priekšstatu par koka būvniecības sektoru un tendencēm pasaulē un satikt sadarbības partnerus un profesionālo asociāciju pārstāvjus.

Attēli: