Latvijas eksports uz ES valstīm pirmajā pusgadā audzis

17.08.2015.

Latvijas preču eksports uz citām Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm šī gada pirmajos sešos mēnešos, salīdzinot ar pērnā gada pirmo pusi, pieaudzis par 2% un sasniedzis 3,2 miljardus eiro, liecina ES statistikas biroja Eurostat jaunākie dati.

Vienlaikus eksports uz valstīm ārpus ES pirmajā pusgadā samazinājies par 4%, salīdzinot ar 2015.gada attiecīgo periodu. Tā kopējā vērtība bijusi 1,5 miljardi eiro.

Kopumā Latvijas preču eksports periodā no janvāra līdz jūnijam attiecībā pret pērnā gada pirmo pusi palicis nemainīgs un bijis 5,2 miljardi eiro.

Savukārt preču imports no ES valstīm pirmajā pusgadā samazinājies par 3%, bet no valstīm ārpus ES - palielinājies par 2%. Kopā Latvijas imports šī gada pirmajos sešos mēnešos, salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn, sarucis par 2%.

Ārējās tirdzniecības bilance ar valstīm ārpus ES Latvijai bijusi pozitīva un sasniegusi 0,2 miljardus eiro. Savukārt ārējās tirdzniecības bilance ar ES valstīm bijusi negatīva - 1,3 miljardi eiro. Arī kopā Latvijas ārējās tirdzniecības bilance bijusi negatīva - 1,1 miljards eiro.

Tikmēr Lietuvā eksports pirmajā pusgadā samazinājies par 4%, kas ir straujākais attiecīgā perioda kritums ES. Igaunijā eksports samazinājies par 1%, salīdzinot ar iepriekšējā gada pirmo pusi.

Imports Lietuvā pieaudzis par 2%, bet Igaunijā samazinājies par 4%, kas savukārt pirmajā pusgadā ir otrais lielākais kritums ES aiz Somijas, kur imports samazinājās par 9%.

Vislielākais eksporta pieaugums ES reģistrēts Maltā - par 28%. Arī lielākais importa pieaugums bijis Maltā - par 37%.

Visā ES eksporta kritums reģistrēts četrās valstīs, bet kāpums - 23 valstīs. Latvijā rādītājs, salīdzinot ar pērnā gada pirmo pusi, bijis nemainīgs.

Importa samazinājums pirmajā pusgadā reģistrēts piecās valstīs, bet pieaugums - 22 valstīs. Austrijā gada pirmajā pusē, salīdzinot ar iepriekšējā gada attiecīgo periodu, imports palicis nemainīgs.