Latvijas dizains Itālijā

No 12. -17. aprīlim Milānā norisinājās interjera priekšmetu ražotāju tirdzniecības misija un produktu ekspozīcija. Šie pasākumi norisinājās Milānas dizaina nedēļas ietvaros, kura katru gadu pulcē ap 400 00 apmeklētāju no visas pasaules. Latviju šogad pārstāvēja 5 uzņēmumi.

"Salone Internazionale del Mobile" ir viena no pasaules vadošajām interjera priekšmetu un mēbeļu izstādēm, kas pirmo reizi notika 1961. gadā ar mērķi veicināt itāļu mēbeļu un interjera aksesuāru eksportu, bet kopš tā laika katru gadu ir attīstījusies un kļuvusi par starptautiski atzītu dizaineru, ražotāju un iepircēju tikšanās platformu.

Izstādes ietvaros notiek Milānas Dizaina nedēļa, kuras laikā dažādās vietās ārpus izstādes norisinās vairāk kā 1200 pasākumi – dažādu organizāciju un uzņēmumu rīkotas dizaina un produktu izstādes, instalācijas, performances, neformālas tikšanās, ar mērķi popularizēt dizainu, atrast jaunas idejas, produktus, risinājumus, kā arī jaunus sadarbības partnerus.

Latviju šogad pārstāvēja šādi uzņēmumi:  "Vispool", Ltd ''Gravtex”, "Vaidava Ceramics", "Plycollection" un Flow Design.   Uzņēmumu produktu ekspozīcija bija izvietota Itālijas Amatniecības un MVU konfederācijas “CNA” paviljonā.

Papildus tam 13. un 14. aprīlī Latvijas pārstāvji piedalījās uzņēmēju kontaktbiržā, kas tika organizēta sadarbībā ar Eiropas Uzņēmējdarbības atbalsta tīklu Enterprise Europe Network (EEN). Tās laikā uzņēmēji varēja iepazīties un nodibināt kontaktus ar potenciālajiem sadarbības partneriem.

Attēli: