Latvijas dienas "Taste Latvia" Ķīnā

Šī gada 4. septembrī, Ķīnas Tautas Republikā ar Latvijā ražotām precēm, pavāru meistarklasēm, dažādiem kultūras un sporta pasākumiem, Latvijas dizaina produkcijas prezentācijām un radošām darbnīcām tiks atklātas Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) rīkotās Latvijas dienas.

Visu septembri Pekinā notiks virkne pasākumu, kuru laikā visiem interesentiem būs iespēja iepazīties ar šodienas Latviju – nobaudīt un iegādāties izcilos Latvijas pārtikas produktus, piedalīties radošajās darbnīcās, veldzēties izcilu Latvijas mākslinieku un sportistu priekšnesumos. Ar Latvijas virtuvi ķīniešus paspējuši iepazīstināt Latvijas garšu eksperti – Juris Dukaļskis un Ēriks Dreibants. Speciāli šim notikumam pavāri no Latvijas bija atveduši pārtikas produkti, ar kuriem pārsteidza gardēžus Ķīnā.

Pasākuma mērķis ir veicināt Latvijas tēla atpazīstamību, lai sekmētu Ķīnas tirgū jau esošo Latvijas uzņēmumu produkcijas noietu un paplašinātu divpusējo sadarbību.

Latvijas dienas atklāja ekonomikas ministrs, ministru prezidenta biedrs Arvils Ašeradens, ar kuru kopā uz Ķīnu (Pekina, Ningbo, Xiamena, Šanhaja) dosies arī uzņēmēju delegācija. Biznesa delegācijas sastāvā ir 20 Latvijas vadošo uzņēmu pārstāvji no pārtikas un pārtikas pārstrādes, transporta un loģistikas, konsultāciju un finanšu, dizaina, tekstila, mūzikas un citām nozarēm.

Latvijas uzņēmēju delegācijai Ķīnas pilsētās notika dažādi biznesa pasākumi ar abu valstu amatpersonu dalību, divpusējās tikšanās ar potenciālajiem sadarbības partneriem, kontakti ar valsts institūciju un tirdzniecības veicināšanas organizāciju pārstāvjiem, informācija par Ķīnas biznesa vidi un perspektīvākajiem sadarbības virzieniem, individuālās tikšanās un dalība Latvijas dienu Ķīnā „Taste Latvia” atklāšanas pasākumos.

Darba programmu Latvijas uzņēmējiem organizēja LIAA sadarbībā ar Latvijas Republikas vēstniecību Ķīnas Tautas Republikā un LIAA partnerinstitūcijām Ķīnā.

Savukārt no 8. līdz 15.septembrim Ķīnā (Šanhajā, Ningbo un Uhaņā) notika LIAA kokapstrādes nozares uzņēmumu tirdzniecības misija, kuras laikā uzņēmumi piedalīsies konferencē "China Global Wood Trade Conference" (GWT China) un apmeklēs izstādi “China wood Expo”. Vizītes laikā uzņēmējiem tika rīkotas kontaktbiržas ar kokmateriālu iepircējiem, kā arī individuālās tikšanās ar potenciālajiem sadarbības partneriem. Tirdzniecības misijā piedalījās vairāk kā 15 Latvijas kokapstrādes uzņēmumi.

Attēli: