Latvijas dienas Ķīnā piesaista lielu apmeklētāju un preses interesi

Ķīnas pilsētā Ninbo noslēgušās Latvijas dienas Ķīnā, kuras norisinājās no 15. maija līdz 6. jūnijam - Latvijas uzņēmumu produkcija un Latvijas mākslinieku krāšņie priekšnesumi piesaistīja daudzu ķīniešu uzmanību. 

Raffles Shopping Mall veselu mēnesi pop-up veikalā bija pieejami vairāk nekā 240 Latvijas produkti.Uzņēmumi, kuri tiks pārstāvēti: Rīgas Dzirnavnieks – Herkules brokastu putras un auzu pārslas, Pērnes L garie čipši, Ķekavas Avota ūdens, Banga, Lībava, Amber Fish zivis, Milzu! brokastu pārslas,Pūre Chocolate, Lāču maizes sausiņi,Ilgazeem medalus,STENDERS,Cita Lieta - Māra Naturals kosmētika, Munio Candela veces,Orange Toys rotaļlietas. 

Latviju popularizējoši pasākumi notika arī Šanhajā, Ninbo un Honkongā, kur tika rīkots tūrisma forums un kontaktbirža, nacionālie stendi tūrisma, transporta, loģistikas un pārtikas nozares izstādēs, kā arī citas aktivitātes.

Viens no galvenajiem notikumiem bija Latvijas dalība  16+1 Investīciju un tirdzniecības izstādē  "4th China–CEEC Investment and Trade Expo", kas 7.-11. jūnijā norisinājās ostas pilsētā Ninbo un kurā Latvija šogad piedalījās goda valsts statusā. Šogad izstādē tika pārstāvēti 12 uzņēmumi :  IK "55 mārītes" (Latvijas augu tējas), 3wkupcykled (dizaina somas), SIA SFT Seafood Trading (zivju konservi), LSEZ SIA"Kolumbija Ltd" (zivju konservi), MILZU! SIA (graudaugu pārslas), SIA SIMEKS (gāzēti, negāzēti, saldināti un dabīgi raudzēti dzērieni), SIA STENDERS (kosmētikas produkti), SIA "Lāči" (maizes grauzdiņi), SIA ILGEZEEM (alus, iesala dzērieni), SIA Pērnes L (garās kartupeļu plāksnes – Čipsi), SIA DAUGULIS & PARTNERI (maizes grauzdiņi ar dažādām garšām).

Izstādes svinīgā atklāšanas ceremonija ir lielākais un svarīgākais pasākums, kuras laikā dažādu valstu pārstāvji sniedza priekšnesumus. Latviju ar 4 priekšnesumiem pārstāvēja mākslinieki no grupas “Tautumeitas”, deju grupas “Zeperi VPDK” un audējas no Lielvārdes. Stendā katrā izstādes dienā notika gan deju, gan dziedāšanas priekšnesumi un nodarbības, kā arī Lielvārdes jostas aušanas paraugdemonstrējumi un savas spēka zīmes atrašana jostā. 

Savukārt LaoWaiTan pilsētas laukumā notika dažādu valstu ēdienu degustācijas un priekšnesumi, kurā piedalījās arī grupa “Tautumeitas” un dejotāji “Zeperi VPDK”. Latvijas mākslinieku priekšnesumi piesaistīja gan apmeklētāju, gan preses pārstāvju uzmanību. 

Attēli: