Latvijas dienas Itālijā "Taste Latvia – Assapora la Lettonia"

Lai iepazīstinātu Itāliju ar Latvijas produktu garšu, sekmētu tirgū jau esošo Latvijas uzņēmumu produkcijas noietu un paplašinātu divpusējo sadarbību 2015. gada 10. jūnijā  tika atklātas Latvijas dienas Itālijā "Taste Latvia - Assapora la Lettonia". Latvijas dienas Itālijā norisināsies līdz 17. jūnijam.

Latvijas dienas atklāja ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola, ar kuru kopā uz Itāliju - Neapoli un Milānu no 2015. gada 10. līdz 12. jūnijam devās arī uzņēmēji. Biznesa delegācijas sastāvā bija12 Latvijas vadošo uzņēmu pārstāvji no transporta un loģistikas, IT, finanšu, metālapstrādes un mašīnbūves, pārtikas, dizaina, tūrisma, vides pakalpojumu un kino nozarēm. Latvijas biznesa delegācijai Neapolē notika biznesa seminārs, tikšanās ar Neapoles tirdzniecības kameras biedriem un apaļā galda diskusijas ar potenciālajiem sadarbības partneriem. Savukārt Milānā uzņēmēji piedalījās svinīgajā Latvijas dienu Itālijā "Taste Latvia - Assapora la Lettonia" atklāšanas pasākumā, pēc kura sekoja biznesa seminārs un uzņēmēju individuālās biznesa tikšanās ar Itālijas uzņēmējiem.

Latvijas ražotāju veikumu itāļi līdz 17. jūnijam var novērtēt Milānas lielveikalā "Eataly", kur "Taste Latvia - Assapora la Lettonia" laikā tiek prezentēti Latvijā ražoti produkti. Savukārt ar Latvijas virtuvi iepazīstina Latvijas garšu eksperti – Mārtiņš Sirmais un Ēriks Dreibants, Andris un Inguss Reizenbergi, Māris Astičs un Kaspars Vendelis. No 11. līdz 15. jūnijam šefpavāres Rūtas Rietumas vadībā darbosies pop-up restorāns, kurā būs iespēja nobaudīt Latvijai tipiskas maltītes.

To, ka Latvijai ir ko piedāvāt kultūras jomā, apliecināja dažādu populāru mūziķu uzstāšanās. Latvijas dienās itāļiem sevi parādījuši vairāki Latvijas mūziķi - koklētāja Laima Jansone kopā ar DJ Monsta, elektroniskās mūzikas pārstāvji "Dirty Deal Audio", pianists un komponists Kārlis Lācis, akustiskās ģitāras meistars Kaspars Zemītis un dziedātāja Jolanta Strikaite. Savukārt par maģisku atmosfēru gādāja iluzionistu Daces un Enriko Pecolli uzstāšanās, kas Itālijas publikai demonstrēja ziepju burbuļu un specefektu šovu.

"Taste Latvia - Assapora la Lettonia" laikā Milānas lielveikalā "Eataly" ir iespēja iepazīties ar SIA "Baltic Wild", Food Union, SIA Lāči, ceptuve, SIA "Gamma-A", SIA "Mottra", SIA "NP Foods", Amberfish SIA Piejura, Pure Chocolate produktiem. Savukārt Biznesa seminārā Itālijā piedalījās tādi Latvijas uzņēmumi kā SIA "Kreiss", AS "Energofirma "Jauda"" SIA "SWH Sets", SIA "ImpEx Europe", SIA "UniCredit Leasing", SIA "Oscars Fish", SIA "Verba Mundus", SIA "Eko Osta", SIA "Filmmaker" un Rīgas Tūrisma attīstības birojs.

Attēli: