Latvijas dienas Baltkrievijā "Taste Latvia"

20. oktobrī Baltkrievijas galavaspilsētā Minskā Latvijas Republikas ekonomikas ministre Danas Reiznieces-Ozola  atklāja Latvijas dienas Baltkrievijā "Taste Latvia", kuras ietvaros norisinājās arī Latvijas uzņēmēju tirdzniecības misija.

Pasākuma mērķis ir veicināt Latvijas tēla atpazīstamību, lai sekmētu Baltkrievijas tirgū jau esošo Latvijas uzņēmumu produkcijas noietu un paplašinātu divpusējo sadarbību.Latviju šajās dienās pārstāvēs vairāk kā 20 dažādu nozaru uzņēmumi – pārtika, kosmētika, tekstils, rotaslietas, mājas lietas. Ar savu produkciju plaši tiks pārstāvēti Latvijas dizaineri.

Latvijas dienas atklāja ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola, ar kuru kopā uz Minsku (Baltkrieviju)  devusies arī uzņēmēju delegācija. Biznesa delegācijas sastāvā ir 18 Latvijas vadošo uzņēmu pārstāvji no IT, telekomunikāciju, finanšu, metālapstrādes un mašīnbūves, pārtikas, dizaina, vides pakalpojumu un celtniecības nozarēm.Latvijas biznesa delegācijai Minskā paredzēts biznesa seminārs, diskusijas un individuālās tikšanās ar potenciālajiem sadarbības partneriem, Latvijas dienu Baltkrievijā "Taste Latvia - Адчуй Латвію" atklāšana, kā arī Baltkrievijas Augsto tehnoloģiju parka apmeklējums.Visu mēnesi Latvijas dienu "Taste Latvia" ietvaros Minskā notiks virkne pasākumu, kuru mērķis ir piesaistīt Baltkrievijas patērētāju uzmanību.

Tirdzniecības tīklā "Rubļevskij", kuram kopā ir 12 veikali, tiks izvietoti un ar akcijas "Taste Latvija" zīmi marķēti 50 Latvijas pārtikas produkti, piemēram, "Laima" saldumi, "Cido" sulas, "Latfood"čipsi, "Kolumbijas" zivju konservi, u.c. Vairāk kā 20 aptiekās Minskā būs pieejami Latvijas uzņēmuma "Briz" produkti.Latvijas modes zīmola "Coo Culte" veikalā Minskā , kurš ir izvietots  tirdzniecības centrā " Корона Замок"  būs pieejami arī Latvijas dizaineru "Munio Candela", "An &Angele", "Yoyio rotas" , "Love Rain" radītie  produkti.  22.oktobrī  "Coo Culte" piedalīsies Baltkrievijas Modes nedēļā ar savu kolekciju, savukārt 23.oktobrī notiks Latvijas dizaina produktu prezentācija un tikšanās ar preses pārstāvjiem.

Ar Latvijas virtuvi iepazīstināja Latvijas garšu eksperti. 21.oktobrī kulinārijas skolā "Oede", Minskā notika Latvijas pavāru Ērika Dreibanta un Jura Dukaļska ("Trīs pavāri") meistarklase uz kuru tika aicināti nozares pārstāvji, mediju pārstāvji un blogeri.

Attēli: