Latvijas būvniecības sektora uzņēmumu tirdzniecības misija uz Dāniju un Zviedriju

Šā gada 10. - 11.septembrī sešas Latvijas būvniecības sektora kompānijas devās tirdzniecības misijā uz Zviedrijas pilsētu Malmi un Dānijas galvaspilsētu Kopenhāgenu. Tirdzniecības misijā piedalījās pārstāvji no koka karkasa māju ražotāja „Silver Standart”, moduļu māju ražotājiem „VIA – S modular houses”, būvniecības kompānijas „La Foca Latvija”, betona industriālo grīdu ieklāšanas kompānija „Primekss”, metāla konstrukciju ražotāja „Armets - A”, kā arī kompānija „WWL Houses”, kas nodarbojas ar koka logu un koka karkasa māju ražošanu.  

Tirdzniecības misijas laikā kompānijām tika noorganizētas divas kontaktbiržas, attiecīgi ar Dānijas un Zviedrijas būvniecības nozares uzņēmumiem. Pirms doto pasākumu organizēšanas LIAA pārstāvniecību vadītāji Zviedrijā un Dānijā  Ivars Žukovskis un Austra Krēsliņa veica vietējo uzņēmumu piesaisti pasākumam atbilstoši Latvijas kompāniju profiliem.

Pirmajā tirdzniecības misijas dienā, pirms kontaktbiržas, Latvijas uzņēmumiem bija iespēja noklausīties zviedru būvfirmas Skanska iepirkumu departamenta pārstāvja prezentāciju par iepirkumu procedūru uzņēmumā, kā arī tika apmeklēts būvniecības objekts, ko realizē iepriekš minētā kompānija.

Kopenhāgenā pēc kontaktbiržas tika organizēta tikšanās ar Dānijas konsultantu kompānijas pārstāvjiem, kuri prezentēja būvniecības vidi Dānijā (nodokļi, kolektīvie darba līgumi / atļaujas, u.c.), kā arī ar Dānijas Inženieru- konsultantu asociācijas pārstāvjiem. Pēcpusdienā tirdzniecības misijas dalībniekiem bija iespēja apmeklēt būvobjektu – Kopenhāgenas jauno ziemeļu ostas rajonu http://www.nordhavnen.dk/english.aspx.

Attēli: