Latvijas bērzu sula ir «Dieva dzēriens» Taivanā un «matu ūdens» Vācijā

09.03.2015.

Bērzu sulu tecināšanas sezona vēl nav sākusies, tomēr vairāki Latvijas ražotāji jau saņēmuši lielus pasūtījumus no citām valstīm, vēsta laikraksts Latvijas Avīze.

Bērzu sulas ražotājs Labanovsku ģimenes uzņēmums SIA Kainaiži saņēmis pasūtījumu no Lielbritānijas uzņēmuma Sibberi par 30 000 litru svaigas bērzu sulas piegādi. Sulu iecerēts pārdot Lielbritānijas lielveikalu tīklos.

«Tas ir pilotprojekts, izmēģinājuma partija. Sulu sasaldēsim Latvijā un tad sūtīsim uz Lielbritāniju. Mēs rūpējamies par ražošanu, mūsu partneris – par sulas pārdošanu,» stāsta SIA Kainaiži pārstāvis Ervīns Labanovskis. Eksportam paredzēto Kainaižu bioloģisko bērzu sulu tecinās Smiltenes novadā. Kainaiži ražo dzirkstošo bērzu sulu ar zīmolu Birzī, tostarp bērza sulu ar krustnagliņām, piparmētrām, apelsīnu miziņu, upeņu pumpuru un citronu miziņas piedevu.

SIA Sula saņēmusi pasūtījumu divu jūras konteineru ar sulu piegādei Taivānai. Uz tālo austrumu valsti sūtīs sulu ar nelielu piparmētras piedevu. Salīdzinājumā ar aizvadīto gadu Libertu ģimenes uzņēmuma eksports uz Taivānu būs divas reizes lielāks. «Bērzu sulu Taivānā dēvē par «Dieva dzērienu». Pērn šajā valstī pārdevām vienu jūras konteineru ar sulu. Taivāniešiem ir ļoti svarīgi, ka piedāvājam bioloģiski sertificētu bērzu sulu, turklāt arī visi pārstrādes procesi mūsu uzņēmumā ir sertificēti,» teic SIA Sula saimniece Kristīne Liberta.

Šā gada sākumā Berlīnē notikušajā izstādē Zaļā nedēļa vāciešiem ļoti garšojis no Libertu vīna gatavotais degvīns un arī šampanietis. «Vācieši bērzu sulu uzskata par «matu ūdeni», proti, par produktu, kas rosina matu augšanu,» Latvijas Avīzei stāsta Kristīne.