Latvija triumfē Starptautiskajā biznesa pakalpojumu centru apbalvošanas konkursā

2019.gada 6.februāris.

Informāciju sagatavoja LIAA Sabiedrisko attiecību nodaļa.

Strauji attīstoties Starptautisko biznesa pakalpojumu centru nozarei, Latvija šogad ieguvusi 3 titulus šīs nozares apbalvošanas pasākumā, kas jau septīto gadu pēc kārtas notiek Varšavā.

Starptautisko biznesa pakalpojumu centru (SBPC) sektora apbalvošanas pasākumā “CEE Shared Services & Outsourcing Summit & Awards”, kas ir viens no nozares atzītākajiem notikumiem reģionā, šogad trīs nominācijās uzvarēja pārstāvji no Latvijas.

Cognizant Latvia saņēma titulu “Gada digitālo pakalpojumu uzņēmums”

Circle K Business Services triumfēja nominācijā “Gada SBPC Baltijā”.

Latvijas galvaspilsēta Rīga, pateicoties straujiem attīstības soļiem šajā nozarē, uzvarēja nominācijā, kurā tika izvērtētas biznesa pakalpojumu centru atrašanās vietas Eiropā, iegūstot titulu “Gada uzlecošā pilsēta”.

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) jau ilgstoši strādā ar SBPC nozares uzņēmumiem, aicinot tos paplašināt darbību Rīgā, pārņemot arvien jaunu un ar augstāku pievienoto vērtību biznesa atbalsta funkciju apkalpošanu Latvijā. SBPC apbalvošanas pasākuma žūriju jau otro gadu no Latvijas pārstāvēja LIAA Investīciju piesaistes konsultante Monta Geidāne, kas strādā ar investoriem šajā nozarē. LIAA un Latvijā izvietoto biznesa centru veiksmīgā dalība pasākumā 2019. gadā norāda uz to, ka Rīgai ir liels potenciāls attīstīt sektoru, nodrošinot labvēlīgu vidi gan esošajiem uzņēmumiem, tādā veidā aicinot pārcelt arvien jaunu biznesa atbalsta funkciju izpildi uz Latviju, kas ļautu ar laiku valstī ienākt arī jauniem nozares uzņēmumiem.

SBPC ir vērtējami kā ārvalstu kapitāla uzņēmumi, kas sniedz būtisku ieguldījumu Latvijas ekonomikā, jo nodrošina labi apmaksātas darba vietas ar atalgojumu, kas ir augstāks nekā vidējais valstī, tajā pašā laikā nodrošinot starptautisku darba vidi, veselības apdrošināšanu, modernus birojus, karjeras izaugsmes iespējas un korporatīvus pasākumus. Nozares uzņēmumos ir novērojama 0% ēnu ekonomika, algas tiek maksātas godīgi, atbilstoši valsts likumdošanas prasībām, kas sekmē, ka arī pārējie Latvijas uzņēmumi ir spiesti mazināt ēnu ekonomikas praksi. Latvijā šobrīd izvietoti 50 biznesa pakalpojumu centri, kas nodrošina darba vietas 8500 Rīgas iedzīvotāju. 2018. gadā SBPC nozari Latvijā papildināja tādi uzņēmumi kā Competence Call Center, kurš no Latvijas apkalpo Facebook, un Cognizant, kas nodarbojas ar IT pakalpojumu sniegšanu. Biznesa pakalpojumu centros nodarbināti galvenokārt IT, finanšu, klientu servisa, loģistikas, personālvadības un iepirkumu speciālisti. Šos uzņēmumus visbiežāk izvēlas augstskolu absolventi, pateicoties to piedāvātajām labvēlīgajām iespējām karjeras izaugsmei.

Lai veicinātu SBPC sektora attīstību Latvijā, 2018. gadā tika noslēgts arī nozares memorands, kuru parakstīja Rīgas Dome, LIAA, Ekonomikas ministrija, Nacionālā nekustamo īpašumu attīstītāju alianse, Finanšu nozares asociācija un Ārvalstu investoru padome Latvijā, kopīgi vienojoties, ka veiks noteiktas aktivitātes ar mērķi veicināt biznesa pakalpojumu centru attīstību Latvijā. Šobrīd nozares uzņēmumi vienojas par jaunas asociācijas dibināšanu, kas palīdzēs kopīgi risināt tādas problēmas kā sabiedrības un potenciālo darbinieku izpratnes veidošana par darba iespējām nozares uzņēmumos un veicinās komunikāciju ar augstskolām par kompetencēm, kas nepieciešamas SBPC darba tirgū šodien un nākotnē, kā arī palīdzēs citu saistīto problēmu jautājumu efektīvā risināšanā. Visi biznesa pakalpojumu centri ir aicināti pievienoties šai iniciatīvai, lai gūtu kopīgu labumu.

SBPC reģionālā pasākuma mērķis ir apbalvot un izcelt SBPC uzņēmumus, kas darbojas Centrālajā un Austrumu Eiropā. Pagājušo gadu no Latvijas balvu ar labāko pieteikumu nominācijā “Sociāli atbildīgs uzņēmums” ieguva Tele2 Shared Service Center ar kampaņu “Girls make IT happen”, kuras ietvaros aicināja meitenes pievērsties karjeras veidošanai IT nozarē. Šo gadu Latvija ar Rīgā esošajiem biznesa pakalpojumu centriem triumfēja šajā pasākumā, piedaloties gan ar lielāku skaitu Latvijā izvietotajiem biznesa centru pārstāvjiem, gan iegūstot trīs prestižas balvas spraigajā cīņā ar citiem nozares uzņēmumiem. Circle K Business Centre, kas saņēma “Gada SBPC Baltijā” titulu, ir šobrīd lielākais dalīto pakalpojumu centrs Latvijā, kas nodrošina finanšu, IT, iepirkumu, loģistikas un klientu kontaktcentra funkcijas, nodarbinot 550 darbiniekus. Cognizant Latvia, kas saņēma “Gada digitālo pakalpojumu uzņēmuma” titulu, ir daļa no globālā Cognizant uzņēmuma, kas ir bāzēts Indijā un Latvijā ienāca 2018. gadā. Rīgā tas nodarbina 300 IT profesionāļus, sniedzot IT pakalpojumus.

Savukārt Rīga apbalvošanas pasākumā ieguva uzvaras balvu kā jauni uzlecošā SBPC atrašanās vieta Eiropā. Rīga nodrošina iespēju SBPC nozares uzņēmumiem attīstīties, kā arī jauniem investoriem tā piedāvā konkurētspējīgus apstākļus un biznesa vidi. LIAA, Ekonomikas ministrija, Rīgas Dome, Finanšu nozares asociācija un citas piesaistītās puses ir aktīvi strādājušas, lai veicinātu SBPC nozares attīstību Latvijā un Rīgā. Latvijas aktīva un veiksmīga dalība SBPC pasākumos un plašākā globālajā vidē ļauj Rīgai kļūt daudz atpazīstamākai un aicina jaunos nozares investorus izvērtēt arī Rīgu kā potenciālo SBPC atrašanās vietu.

Papildu informācija:

LIAA Sabiedrisko attiecību nodaļa

Tālrunis: +371 67039472

E-pasts: prese [at] liaa [dot] gov [dot] lv