Latvijā trešajā ceturksnī bijusi krietni straujāka IKP izaugsme nekā ES vidēji, liecina "Eurostat" sākotnējie dati

Rīga, 14.nov., LETA. Latvijā šogad trešajā ceturksnī salīdzinājumā ar attiecīgo periodu pērn bijis krietni straujāks iekšzemes kopprodukta (IKP) pieaugums nekā Eiropas Savienībā (ES) vidēji, liecina trešdien publiskotie ES statistikas pārvaldes "Eurostat" sākotnējie dati, kas apkopoti par 20 bloka zemēm.

Pēc sezonāli izlīdzinātajiem datiem, Latvijas IKP 2018.gada trešajā ceturksnī salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pirms gada palielinājies par 5,5%. Vēl straujāka ekonomikas izaugsme bijusi tikai Polijā, kur tā sasniegusi 5,7%.

Pēc šīm abām valstīm seko Ungārija (+5%), Slovākija (+4,5%), Rumānija (+4,1%), Kipra (+3,6%), Bulgārija (+3%) un Lietuva (+2,7%).

Gada izteiksmē IKP trešajā ceturksnī pieaudzis visās ES dalībvalstīs, par kurām ir pieejami dati.

Eiropas lielākajā ekonomikā Vācijā trešajā ceturksnī salīdzinājumā ar iepriekšējā gada trešo ceturksni IKP audzis par 1,2%, bet salīdzinājumā ar otro ceturksni ekonomikai bijis 0,2% kritums.

Ekonomikas kritums trešajā ceturksnī salīdzinājumā ar iepriekšējo triju mēnešu periodu reģistrēts vēl Lietuvā, kur IKP sarucis par 0,4%, bet Itālijas IKP saglabājies nemainīgs.

Straujākā ekonomikas izaugsme šajā periodā bijusi Rumānijā (+1,9%), Latvijā (+1,8%), Polijā (+1,7%), Ungārijā (+1,2%) un Slovākijā (+1,1%).

ES ekonomika trešajā ceturksnī salīdzinājumā ar attiecīgo periodu 2017.gadā augusi pieaugusi par 1,9%, bet eirozonas ekonomika - par 1,7%. Salīdzinājumā ar otro ceturksni IKP ES palielinājies par 0,3%, bet eirozonā reģistrēts 0,2% kāpums.

Dati par Grieķiju, Horvātiju, Igauniju, Īriju, Luksemburgu, Maltu, Slovēniju un Zviedriju nav pieejami. Gada izteiksmē aprēķinam par Nīderlandi ir izmantoti pēc darba dienām pielāgoti dati.