Latvijā radītā digitālā revolūcija audio nozarē turpinās: Sonarworks līdzdibinātājs iegūst Eiropas mobilo mediju asociācijas augstāko apbalvojumu

2019.gada 16.septembris.

Informāciju sagatavoja Laura Sirmā, Sonarworks.

Sonarworks risinājums kļuvis par jaunatklājumu starptautiskā auto audio konkursā

Latvijas uzņēmums, audio tehnoloģiju inovators Sonarworks jau atkal pārsteidzis pasauli: tā vadītājs un līdzdibinātājs Helmuts Bēms, izmantojot Sonarworks tehnoloģiju, ieguvis Eiropas mobilo mediju asociācijas (EMMA) augstāko apbalvojumu auto audio segmentā.

EMMA ir viena no prestižākajām automašīnu audiosistēmu entuziastu organizācijām pasaulē. Tās rīkotajā ikgadējā konkursā tika pieteikts paša Sonarworks vadītāja auto – 2007. gada Saab 9-3, kas aprīkots ar Focal TNV2 pīkstuļiem, Dayton Audio RS52AN 2“ kupola vidusfrekvenču skaļruņiem un DSA215 8” basa skaļruņiem, kā arī JBL W12GTI 12” sabvūferu. Sistēmu darbina Kenwood KAC-PS501F un Pioneer GM-29701 jaudas pastiprinātāji, un šīs audio sistēmas tika uzlabotas ar Sonarworks radītajām tehnoloģijām. Pretstatā jaunākās paaudzes auto, kas aprīkoti ar tūkstošiem eiro vērtām jaunākajām tehnoloģijām, Sonarworks pierādīja, ka skaņu iespējams atklāt no jauna pieejamā un demokrātiskā veidā.

Piešķirot Sonarworks uzvaru šajā konkursā, EMMA apliecina, Latvijā radītā un izstrādātā Sonarworks tehnoloģija ir salīdzināma ar revolūciju auto stereosistēmu jomā. Tā drīzumā, ikvienam, sniegs iespēju panākt nevainojumu skanējumu gandrīz ikvienā auto, vai tas būtu spēkrats ikdienas lietošanai, vai ekskluzīvs un ar jaunākajām audio tehnoloģijām aprīkots brīvdienu auto. Tādējādi Sonarworks paplašina piedāvāto inovāciju spektru pasaules tirgū un pierāda, ka radītā tehnoloģija var tikt izmantota dažādās skaņas ierīcēs, sniedzot ikvienam iespēju baudīt neatkārtojamu studijas skaņas pieredzi.

“Salīdzinot ar citiem dalībniekiem, mana auto skaņas aparatūra bija, godīgi sakot, diezgan pieticīga. Cilvēki, to redzot, mazliet vīpsnāja, tomēr manai mašīnai, iespējams, ir aptuveni tūkstoš reižu lielāka skaņas apstrādes jauda nekā jebkuram citam modelim, kuru audio sistēmas es mēdzu uzlabot ar Sonarworks radīto un patentēto tehnoloģiju. Un šī tehnoloģija būs pieejama ikvienam” stāsta Helmuts Bēms.

Pirmoreiz EMMA pasākumu Helmuts Bēms apmeklēja kā skatītājs, būdams auto skaņas sistēmu entuziasts. Vērtējot Sonarworks radīto risinājumu, kas saistītas ar audiosistēmu pielāgošanu auto iekšējās akustikas vajadzībām, viņš sapratis, ka šajās sacensības ir iespēja izaicināt un pārbaudīt Sonarworks Reference 4 produktu jaunā vidē, tāpēc nolēma konkursam pieteikt savu auto, izmantojot tajā Sonarworks tehnoloģiju. “EMMA ir autoritāte automobiļu industrijā, jo tā stingri un objektīvi vērtē auto audiosistēmu attīstību. Organizācijai ir ārkārtīgi augsti standarti, un šajā konkursā ir patiesi sīva konkurence, tāpēc tā bija lieliska iespēja pārbaudīt Sonarworks skaņas uzlabošanas programmatūru, sacenšoties ar labākajām auto audiosistēmām pasaulē,” skaidro Helmuts Bēms.

Lai arī Reference 4 lielākoties ir pazīstams skaņu ierakstu jomas profesionāļiem, kur tā digitāli kalibrē austiņas un studijas monitorus precīzai skaņas kvalitātei, Sonarworks, galvenokārt, šobrīd iegulda lielus resursus audio risinājumos, kas tuvā nākotnē būs pieejami plašākai auditorijai - mūzikas un audio klausītājiem. Šī tehnoloģija pašlaik tiek strauji attīstīta, lai ikviens spētu uzlabot skaņu neatkarīgi no klausīšanās ierīces – austiņās, mājas audio iekārtā vai savā auto – un baudīt precīzu atskaņojumu, kā arī personalizēt skaņu atbilstoši savām vēlmēm un dzirdes specifikai.

Pilna intervija ar Helmutu Bēmu par sasniegumiem EMMA (angļu valodā), pieejama saitē: https://www.sonarworks.com/blog/product-news/car-audio-gurus-schooled-by...

Par Sonarworks

Sonarworks dibināts Latvijā 2012. gadā, kad divi mūzikas mīļotāji satika inženieri un uzsāka kopīgu misiju, lai dāvātu nevainojamu skaņas pieredzi ikvienam, kas rada vai klausās mūziku. Pašlaik Sonarworks ir vadošais skaņas kalibrēšanas uzņēmums pasaulē skaņas ierakstu industrijā. Sonarworks radītajiem produktiem uzticas vairāk nekā 40 000 skaņu ierakstu studiju visā pasaulē, tai skaitā vairāk nekā 45 Grammy balvām apbalvoti skaņu inženieri, kuri strādā ar tādām pasaules mūzikas zvaigznēm kā Bejonsē, Lēdija Gāga, Teilore Svifta, Coldplay un daudzi citi. Pašlaik Sonarworks turpina attīstīt darbību, lai nodrošinātu nevainojamu skaņas pieredzi ikvienam mūzikas klausītājam neatkarīgi no izmantotās ierīces, vai tās būtu mūzikas austiņas, skandas, vai auto stereoiekārtas. Sonarworks galvenais birojs atrodas Rīgā.

Papildu informācijai:

Laura Sirmā

Sonarworks

T. 29101878

laura [dot] sirma [at] sonarworks [dot] com