Latvieši nezina, arābi pērk. Rīgā top smalkas nagu lakas

17.10.2016.

Viens no lielākajiem pašmāju kosmētikas ražotājiem “Kinetics Nails Systems” tuvāko divu gadu laikā plāno uzbūvēt jaunu rūpnīcu, kas ražošanas apjomu pirmajos 3 gados varētu kāpināt līdz 5 reizēm, bet 5 gados – līdz pat 10 reizēm. 

Pašlaik “Kinetics Nails Sistems” mājo īrētās telpās rūpnieciskā teritorijā Čiekurkalnā, kur ražošanas un noliktavām pielāgotajās telpās jau kļuvis par šauru. Jaunas ražotnes izveidē plānots ieguldīt trīs miljonus eiro. 2015. gadā uzņēmums ierindojās 3. vietā “LA” veidotajā lielāko kosmētikas un parfimērijas ražotāju TOP 10 aiz a/s “Dzintars” un SIA “Stenders”.

Uzņēmums izveidots 2002. gadā un specializējas roku un nagu kopšanas līdzekļu ražošanā. Sākumā uzņēmums pats neko neražoja, tam nebija savas laboratorijas. Daudzi produkti tolaik tika pasūtīti kā ārpakalpojums, un tos ražoja gan Eiropā, gan ASV. Tomēr pamazām kopā ar uzņēmuma komandu tapa zīmola “Kinetics” seja un arī produkti.

Uzņēmuma valdes loceklis Andžejs Stenclavs sarunā ar “LA” norāda – 2000. gadu sākumā viņš izplatījis citu ražotāju kosmētiku, līdz nonācis līdz domai radīt pats savu. Pirmie eksporta tirgi bija Tuvie Austrumi, Krievija un dažas Eiropas valstis. Ar darba pieredzi kopā nācis padoms, kā attīstīties. Kādā brīdī esot sapratuši, ka, strādājot ar līgumražotājiem, ir ierobežotas iespējas produktu izvēlē. Pirmā roku kopšanas līdzekļu līnija tapusi sadarbībā ar itāliešu ražotāju, taču tajā esošais izejvielu sastāvs nav bijis apmierinošs, un tas bijis salīdzinoši dārgs. Radās doma par savu ražotni. Veiksmīgi tika izveidota sava ķīmiķu komanda, un nepilna pusgada laikā bija izveidota formula jaunam produktam.

Pašlaik vairāk nekā 95% no saražotā tiek eksportēts, un eksporta reģions ir plašs – Omāna, Kuveita, Apvienotie Arābu Emirāti, Japāna, Sudāna, Spānija, Itālija, Francija. Labs tirgus esot Krievija, kur šogad “Kinetics” kopā ar partneriem izveidojuši savu izplatītājuzņēmumu “Smart Colour Distribution”, kas ļaus efektīvāk apgūt tirgu un ātri reaģēt uz mainīgo tirgus situāciju. Krievijā uzņēmums darbojas premium klases kosmētikas salonos kā arī parfimērijas un kosmētikas veikalu tīklā “РИВ ГОШ”.