Latviešu ražotāja “i2 Factory” logs iegūst II vietu Pasaulē, kā energoefektīvākais un ekonomiskākais

01.11.2019. 

SIA “i2 Factory” jaunākais logs ar novatorisku iebūves tehnoloģiju ir ieguvis II vietu pasaulē, līdzās “Advantage Architectural Woodworks” (USA), aiz sevis atstājot 20 uzņēmumu no 11 valstīm ar kopumā 31 produktu un risinājumu.

Komponentu Balva (Component Awards) norisinājās 23. Starptautiskās “Passive House” konferences ietvaros, kas šogad tika rīkota Ķīnā.

Ilgtspējīgā būvniecība Ķīnā

“Ķīna izvēlēta, jo interese par pasīvo būvniecību no āzijas ir tika milzīga, ka, domājot ilgtspējīgi, šogad tā tika pārcelta tur. Ķīna ir ārkārtīgi ieinteresēta būvēt ilgtspējīgi, to pierāda arī fakts, ka šobrīd būvniecības standarti Ķīnā ir augstāki nekā Vācijā”, stāsta “i2 Factory” uzņēmuma dibinātājs Krists Slokenbergs.

Dalībniekiem bija jāiesniedz sertificēts Pasīvās mājas logu risinājums, ieskaitot uzstādīšanu un noēnojumu. Katram logam tika salīdzinātas tā dzīves cikla izmaksas un CO2 izmešu ietaupījumi, pret standarta logu dalībnieka klimatiskajā zonā.

Speciālistu žūrija novērtēja inovācijas, praktiskumu un estētiku un pieņēma galīgo lēmumu par kategorijām un uzvarētājiem.

“Nesen realizējām ļoti interesantu projektu Vīkuļos, Piņķos. Izlēmām šo risinājumu pieteikt konkursam un pierādīt savus spēkus globālā mērogā. Piņķu projektā izmantojām mūsu loga jaunāko versiju, iebūvējot to gudri un novatoriski un esam lepni, ka arī pasaulē atzīti ilgtspējīgas būvniecības eksperti novērtēja mūsu darbu”, par to kā izlēmuši piedalīties, stāsta K.Slokenbergs.

Ražo komponentes pasīvajām mājām

Salaspilī bāzētā koka un alumīnija logu un durvju ražotne SIA “i2 Factory” Latvijas būvniecības nozarē ir pazīstama kā sertificētu pasīvo māju komponentu – logu, durvju un stiklotu fasāžu ražotājs.

“Mēs cenšamies atrast arvien jaunus risinājumus kā logus un durvis radīt efektīvāk. Jau šobrīd mūsu logi mājā rada nevis siltuma zudumus, bet ieguvumus, tagad mērķis ir padarīt tos pieejamākus cenas un risinājumu ziņā. Cenšamies arvien popularizēt, ka iespējams būvēt un konstruēt pavisam citādi – daudz efektīvāk un ilgtspējīgāk. Pasīvā māja ne vienmēr nozīmē lielākus izdevumus būvējot, bet tā noteikti nozīmē – lielākus ieguvumus ekspluatējot”, tā K.Slokenbergs.

Uzziņa:

8.- 10.11. visā Pasaulē un arī Latvijā tiks rīkotas Pasīvo ēku atvērto durvju dienas, kuru ietvaros būs iespējams viesoties arī “i2 Factory” ražotnē un ekonomiskā tipa koka ēkas jaunbūvē Vīkuļos, Piņķos.