Latfood kāpina apgrozījumu

04.02.2015 Paplašinot produkcijas noieta tirgu Latvijā un ārvalstīs, lielākais čipsu un sāļo uzkodu ražotājs AS Latfood 2014. gadā palielinājis neto apgrozījumu par 15%, informē AS Latfood komunikācijas konsultante Līga Greiškane.

«Samazinoties eksportam uz Krieviju, tika meklēti arvien jauni eksporta tirgi, kas mums arī izdevās,» skaidro AS Latfood valdes priekšsēdētājs Valdis Blūms.

Pagājušais gads Latfood ir bijis veiksmīgs, jo, par spīti Eiropas Savienības ekonomiskajām sankcijām pret Krieviju un otrādāk, izdevies paplašināt eksporta tirgus un palielināt produkcijas noietu arī Latvijā. Pateicoties apgrozījuma kāpumam Latfood tirgus daļa sāļo uzkodu kategorijā Latvijā un Baltijā kopumā, ir pieaugusi par aptuveni 2% punktiem, 2014.gadā sasniedzot 46.5% Latvijā un 27% Baltijā (pēc The Nielsen Company datiem). Šie rezultāti Latfood ļauj ieņemt vadošo pozīciju sāļo uzkodu kategorijā ne tikai Latvijā, ber arī Baltijas valstīs kopumā.

Latdod vadītājs arī atklāj, ka šīs sezonas kartupeļu raža ir bijusi veiksmīga, jo pieņemts par 10% vairāk kartupeļu tonnu nekā 2013. gadā pieprasījuma palielināšanās dēļ.

Kompānijas vadītājs pagaidām neatklāj šī gada lielākos plānus un investīciju projektus.

Lursoft datubāzē pieejamais uzņēmuma pagājušā gada finanšu pāskats liecina, ka 2013. gadā Latfood strādāja ar 10,987 miljonu latu apgrozījumu un 381 840 latu peļņu.

AS Latfood ir lielākais kartupeļu čipsu un sāļo uzkodu ražotājs Latvijā. Uzņēmuma produkcija ar preču zīmi Taffel tiek eksportēta uz Lietuvu, Igauniju, Kazahstānu, Kaļiņingradu, Baltkrieviju, Turkmēniju, Krieviju, Lielbritāniju, Īriju, savukārt Azerbaidžānā Latvijas čipsi nopērkami ar Ādažu čipsi zīmolu.

Attēli: