Ķīnas - Latvijas biznesa forums "Discover Latvia"

Vakar, 23. novembrī, veiksmīgi aizvadīts  Ķīnas - Latvijas biznesa forums "Discover Latvia". Forums tika organizēts Šanhajas pilsētā ar mērķi veicināt investīciju piesaisti Latvijai, kā arī informēt Ķīnas uzņēmējus par sadarbības iespējām loģistikas, izglītības, pārtikas un citās industrijās. Forumu organizēja LIAA sadarbībā ar CCPIT (China Council for Promotion of International Trade Shanghai Sub-council), kā arī nozīmīgu atbalstu pasākuma norisē nodrošināja Latvijas Republikas vēstniecība Ķīnas Tautas Republikā.

Forumu apmeklēja ievērojams skaits dalībnieku: kopumā pasākumu apmeklēja vairāk nekā 300 cilvēku, tai skaitā ietekmīgu Ķīnas uzņēmumu vadītāji, ar kuriem biznesa foruma laikā un pēc tam tikās Latvijas uzņēmēji. Forumu atklāja LR Ministru prezidente Laimdota Straujuma un CCPIT Vice prezidents Mr.Wang Li. Premjere savā uzrunā aicināja Ķīnas uzņēmējus sadarboties ar Latviju kā modernu, motivētu un "zaļu" valsti, kuras durvis ir atvērtas Ķīnas uzņēmējiem.Foruma laikā tika parakstīts sadarbības memorandums starp LIAA un CCPIT Šanhajas nodaļu.

Pasākumā uzstājās:

  • LIAA Eksporta veicināšanas nodaļas vadītājs Andris Pārups, ar prezentāciju "Discover Latvia"
  • RTU Rektors Igors Tipāns, par izglītības sistēmu Latvijā un studiju iespējām
  • Rīgas Piena Kombināta vadītājs Normunds Staņēvičs, sniedzot informāciju par piena industrijas iespējās un piedāvājumu Ķīnai
  • HUAWEI Latvija vadītājs Jie Liu par Huawei investīcijām Latvijā

Šodien delegācija piedalās 16+1 sammita atklāšanā un citos pasākumos.

 

Informāciju sagatavoja pārstāvniecības Ķīnā (Šanhajā) vadītājs Kaspars Rožkalns

Attēli: