Kannu starptautiskais filmu tirgus Marche du Film 2014

No 2014.gada 14. līdz 25.maijam LIAA organizēja Latvijas filmu industrijas uzņēmumu dalību Latvijas nacionālajā stendā Kannu starptautiskajā filmu tirgū "Marche du Film 2014" Kannās, Francijā

Filmu tirgus „The Marché du Film” ir vadošā tikšanās vieta 20’000 kino profesionāļiem, tostarp 3’200 producentiem, 2’300 izplatītājiem, 1’500 tirdzniecības aģentiem un 790 festivāla programmas dalībniekiem.

Latvijas nacionālajā stendā „Latvia Films” šogad piedalījās desmit dalībnieki - SIA "Ego Media"; „Rīgas filmu fonds”; SIA "PLATFORMA"; SIA "Mojo Raiser Production"; SIA "Tasse Film"; SIA "FA Filma"; SIA "Nida Filma"; SIA "Film Angels Studio"; SIA "Krukfilms; SIA "Studija Lokomotīve", lai tiktos ar potenciālajiem partneriem un pozicionētu Latviju kā izdevīgu filmēšanas vietu, kas nodrošina ne tikai piemērotas lokācijas filmu uzņemšanai, bet arī atbilstošu servisu un finanšu atbalsta instrumentus.

Latvijas filmu industrijas profesionāļi – filmu studijas un producenti šajā izstādē piedalās jau gandrīz desmit gadus, bet Latvijas nacionālais stends ar vienotu vizuālo identitāti un spēcīgu stenda konceptu šogad tika prezentēts pirmo reizi. LIAA, sadarbojoties ar Latvijas Kinoproducentu asociāciju, izveidoja paviljonam īpašu dizainu ar moto: «Mājas ir tur, kur atrodas sirds». Paviljona iekšpuse atgādināja stilizētu dzīvojamo istabu, kurā gleznu vietā aplūkojamas daudzveidīgas Latvijas ainavas.

Dizaina mērķis bija stāstīt par Latviju kā nelielu, mājīgu un kino biznesam draudzīgu vietu. 2014.gada 16.maijā Latvijas stendā tika organizēts Latvijas pieņemšanas pasākums, uz kuru tika aicināti viesi – esošie un potenciālie klienti ne tikai no Eiropas valstīm, bet arī no Japānas, Amerikas, Kanādas, Indijas, Dienvidāfrikas un citām valstīm.

Latvijas paviljonā bija iespējams iepazīties arī ar jaunākajām filmām: trīs pabeigtām spēlfilmām: Jura Kursieša Modris, Aika Karapetjana M.O.Ž. un Andra Gaujas Izlaiduma gads, vairākām dokumentālām filmām, tai skaitā Latvijas skatītājiem jau pazīstamo Viestura Kairiša Pelikāns tuksnesī, Dāvja Sīmaņa Escaping Riga, Ginta Grūbes Vairāk nekā dzīve, Lailas Pakalniņas Viesnīca un bumba, Kristas Burānes Māra u.c., kā arī dažādām animācijas īsfilmām.

Interesi par Latvijas piedāvājumu izrādīja tādi starptautiski nozīmīgu festivālu organizatori kā piemēram, Venēcijas filmu festivāls, Lokarno filmu festivāls, Toronto filmu festivāls u.c. Katrs dalībnieks ieguva vairāk kā 20 kontaktus ar turpmākām sadarbības pazīmēm.

Attēli: