Jau 42 Latvijas uzņēmumi pieteikušies digitālajai izstādei Ķīnā

05.05.2020.

Jūnijā Džedzjangas provinces Ninbo pilsētā Ķīnā tiks aizvadīta tirdzniecības veicināšanas izstāde “China – CEEC Online Expo 2020”, kuras mērķis ir veicināt sadarbību starp 17 Centrālās Austrumeiropas valstīm un Ķīnu, un dalība tajā ir bezmaksas.

Latvija piedalās šajā izstādē kopš 2015. gada, bet šis gads būs īpašs, jo tā tiks aizvadīta digitālā formātā, ņemot vērā vīrusa Covid-19 izplatību pasaulē. Līdz šim no Latvijas jau ir reģistrējušies 42 uzņēmumi, kuri piedāvās savas preces un pakalpojumus vairāk nekā 10 tūkstošiem iepircēju no Ķīnas. Jāuzsver, ka pieteikšanās izstādei vēl ir atvērta un interesenti to var vēl izdarīt organizatoru mājaslapā: https://reg.cceecexpo.org/site/exhibitor.html.

Tiešsaistes izstāde digitālā platforma ietvers produktu un pakalpojumu eksponēšanu, pircēju informācijas apskatīšanu, piedāvājuma un pieprasījuma saskaņošanu, tiešsaistes ziņojumapmaiņu, biznesa saskaņošanu un citas funkcijas.

Saziņa starp produktu vai pakalpojumu potenciālajiem iepircējiem tiks organizēta īpašā platformā, kā arī tiks izmantoti digitāli rīki kā ZOOM un WeChat un savas produkcijas paraugi uz Ķīnu nebūs jāsūta. “Šobrīd Ķīnā tiek samazināti vai atcelti iepriekš spēkā esošie ierobežojumi, atjaunojas ražošana un piegādes ķēdes, tomēr līdz ar vīrusa izplatības pandēmiju visā pasaulē, ne visās preču grupās ir atjaunojušās piegādes iepriekšējos apjomos, tādēļ situācija ir pateicīga, lai izvērtēt savas iespējas startēt Ķīnas tirgū,” tā Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) pārstāvniecības Ķīnā padomniece Agnese Stūrmane, piebilstot, ka izstādei no Latvijas jau pieteikušies pārtikas preču, alkoholisko un bezalkoholisko dzērienu, kosmētikas, kokmateriālu, bērnu rotaļlietu ražotāji un tirgotāji, kā arī loģistikas un tūrisma pakalpojumu sniedzēji.

Informāciju sagatavoja:
LIAA Sabiedrisko attiecību nodaļa
+371 29725674
prese [at] liaa [dot] gov [dot] lv