Iziet auditu produkcijas eksportam uz Ķīnu

13.11.2017.

SIA PharmIdea nemitīgi paplašina eksporta valstu skaitu; šobrīd tiek kārtotas nepieciešamās formalitātes, lai sāktu produkcijas realizāciju Ķīnā, pirmdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.  

Līdz ar jaunās ražotnes darbības sākšanu, kurā tika investēti pieci miljoni eiro, SIA PharmIdea ražošanas jauda sasniegusi vienu miljonu sterilo zāļu flakonu gadā, kas ļauj būtiski palielināt produkcijas eksporta apjomus un apgrozījumu. Uzņēmums pretendē uz Latvijas Investīcijas un attīstības aģentūras Eksporta un inovācijas balvu 2017 kā Eksportstpējīgākais komersants mazo komercsabiedrību grupā.

SIA PharmIdea ir Latvijā vienīgā sterilo zāļu formu ražotne, kas nodrošina Labas ražošanas prakses standartiem atbilstošus ģenēriskos medikamentus. Teju visu produkciju uzņēmums eksportē, Latvijā paliek vien neliels daudzums sterilo zāļu formu. Šobrīd SIA PharmIdea ir sadarbība ar 72 pasaules valstīm, bet sterilo zāļu formas tiek eksportētas uz 24 valstīm – Turciju, Krieviju, Izraēlu, Nīderlandi, Vāciju, Franciju, Šveici, Somiju, Norvēģiju, Zviedriju u.c. 

Uzņēmums nemitīgi palielina noieta valstu skaitu, šajās dienās tas ir veiksmīgi izgājis auditu produkcijas eksportam uz Ķīnu, bet, lai nokārtotu visas nepieciešamās formalitātes un sāktu piegādes uz šo valsti, varētu paiet četri gadi, lēš SIA PharmIdea valdes loceklis Vitālijs Skrīvelis. Tāpat plānots apgūt Dienvidāfrikas Republikas, Saūda Arābijas, Irānas un Kanādas tirgu. 

Visu rakstu Apgūst arvien jaunus tirgus lasiet 13. novembra laikrakstā Dienas Bizness.