Inženiernozaru uzņēmumu kontaktbirža starptautiskās piegāžu un kooperācijas izstādes "Elmia Subcontractor – 2015" laikā Jenšēpingā, Zviedrijā

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) aicina Latvijas inženiernozaru uzņēmumus piedalīties kontaktbiržā starptautiskās izstādes "Elmia Subcontractor – 2015" laikā, kas norisināsies 2015. gada 10.-11. novembrī Jenšēpingā, Zviedrijā!

Starptautiskā izstāde "Elmia Subcontractor - 2015" notiks šā gada 10.-13. novembrī, Jenšēpingas izstāžu kompleksā. Tā ir lielākā Zviedrijas industriālo piegāžu un kooperācijas izstāde. Izstāde tiek rīkota kopš 1975. gada, šogad tā tiek rīkota 40. reizi, Latvijas uzņēmumi šajā izstāde piedalās kopš 2003. gada.

2014. gadā izstādē piedalījās 1171 kompānija no 31 valsts t.sk. no Beļģijas, Čehijas, Dānijas, Francijas, Igaunijas, Itālijas, Krievijas, Latvijas, Lielbritānijas, Lietuvas, Nīderlandes, Norvēģijas, Polijas, Somijas, Spānijas, Šveices, Vācijas, u.c. valstīm. Izstādi apmeklēja apmēram 14 700 apmeklētāju. 2014. gadā Latvijas nacionālajā stendā, individuālajos stendos un arī kontaktbiržā kopā bija pārstāvēti 14 Latvijas uzņēmumi un organizācijas. Latvijas uzņēmēju dalība izstādē ir vainagojusies ar panākumiem, vairāki Latvijas uzņēmēji ir noslēguši sadarbības līgumus ar Skandināvijas uzņēmumiem.

Izstādes galvenā tematika ir piegādes un kooperācija. Izstādē pārstāvētās nozares ir autobūves komponentu ražošana, mašīnbūve un metālapstrāde, iekārtu un tehnoloģisko rīku ražošana, plastmasas un gumijas detaļu izgatavošana, elektronika un automatizācija, dizaina izstrādnes un projektēšana.

Izstādes laikā, 10. un 11. novembrī būs iespējams piedalīties kontaktbiržā. Vairāk informācijas šeit.

Šāda veida pasākums ir papildus iespēja gan tiešajiem izstādes dalībniekiem, gan arī tās apmeklētājiem satikties un veidot savstarpējos biznesa kontaktus. 2014. gadā šajā kontaktbiržā piedalījās 101 uzņēmums no 16 valstīm un divu dienu laikā kopā notika apmēram 470 savstarpējās tikšanās.

Uzņēmumiem jārēķinās ar sekojošiem izdevumiem:

  1. Dalības maksa par kontaktbiržu gan izstādes tiešajiem dalībniekiem, gan tās apmeklētājiem ir 2995,- SEK (apm. 320 EUR no uzņēmuma).
  2. Dalības maksa būs jāsamaksā kontaktbiržas rīkotājorganizācijas ALMI Företagspartner Mälardalen AB, Enterprise Europe Network kontā tūlīt pēc Jūsu uzņēmuma profila reģistrācijas internetā.
  3. Pēc samaksas saņemšanas Jūsu uzņēmuma profils elektroniski tiks apstiprināts kopīgajā visas kontaktbiržas dalībnieku sarakstā. Tikai pēc tam - līdz 26. oktobrim Jūs varēsiet pieteikt savas individuālās tikšanās ar kontaktbiržā reģistrētajiem un attiecīgi Jūsu izvēlētajiem uzņēmumiem.
  4. Dalības maksā gan izstādes dalībniekiem, gan apmeklētajiem ietilpst uzņēmuma individuālās kontaktbiržas darba programmas sagatavošana, izstādes ieejas karte, uzņēmuma biznesa profila publikācija kopējā kontaktbiržas dalībnieku katalogā, u.c. pakalpojumi.
  5. Uzņēmumiem pašiem jāsedz savas izmaksas saistībā ar savu pārstāvju braucienu uz izstādi, dienas naudas, naktsmītnes, utt.

LIAA darbinieki sniegs metodisku palīdzību saistībā ar Jūsu reģistrāciju kontaktbiržā, brauciena organizēšanu, naktsmītnēm, kā arī uz vietas Jenšēpingā – kontaktbiržas laikā.

Komersanti savu darbinieku komandējuma izdevumus (transporta izdevumi, viesnīcas, dienas nauda, vīzas, apdrošināšana), maksu par dalību tirdzniecības misijā, kā arī izdevumus par eksponātu transportēšanu un mārketinga materiālu tulkošanu tirdzniecības misijas vajadzībām var atgūt līdz 70 %, iesniedzot projektu LIAA administrētajā Eiropas Savienības fondu programmā "Ārējo tirgu apgūšana – ārējais mārketings" līdz 2015. gada 30. septembrim. Vairāk informācijas šeit.

Lai saņemtu šo pakalpojumu, dalībniekiem būs jāslēdz līgums ar LIAA par atbalsta saņemšanu, kā arī jāapliecina nodokļu parādu neesamība.

Pieteikšanās līdz 23. oktobrim, aizpildot uzņēmuma profila veidlapu šeit.

Kontaktinformācija:
Andris Alksnis, vecākais projektu vadītājs
Eksporta veicināšanas nodaļa
Ārējās tirdzniecības veicināšanas departaments

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra
Pērses iela 2, Rīga, LV-1442
Tālrunis: +371 67039409, +371 29455000
Fakss: +371 67039401
E-pasts: andris [dot] alksnis [at] liaa [dot] gov [dot] lv

Dalība tirdzniecības misijā tiek rīkota Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) Ārējo tirgu apgūšanas atbalsta programmas projekta "Nozaru nacionālie stendi starptautiskajās izstādēs ārvalstīs un eksporta konsultācijas" ietvaros.