Informācija par medicīnas tūrismu Latvijā

Medicīnas tūrisms Latvijā

Medicīnas tūristi – tie ir ārvalstu pacienti, kuri ierodas Latvijā, lai saņemtu medicīnas pakalpojumus, rehabilitāciju, medicīniskās manipulācijas, operācijas vai profilaktiski uzlabotu veselību. Mūsdienu medicīnas iespējas, augstas kvalitātes tehniskais nodrošinājums un ārstu profesionālisms Latvijā ir pelnījis augstu novērtējumu. Šo apstiprina stabils ārvalstu pacientu pieaugums mūsu valsts klīnikās, medicīnas un rehabilitācijas centros.

2009. gadā Latvija uzsāka mērķtiecīgi strādāt ārvalstu pacientu piesaistīšanā no citām valstīm. Par iemeslu tam galvenokārt var minēt ekonomisko krīzi, kura skāra tautsaimniecību kopumā un arī medicīnas jomu. Privātās klīnikas sadarbojoties ar valsts un pašvaldības iestādēm nonāca pie kopēja viedokļa – nozares stabilitāti iespējams nodrošināt, piesaistot ārvalstus pacientus. Tika izveidota Latvijas privāto klīniku alianse Baltic Care, kas apvienoja labākās Latvijas medicīnas iestādes un speciālistus.

Latvija ir pievilcīga ārvalstu pacientiem ne tikai ar moderno medicīnas pakalpojumu līmeni, bet arī ar salīdzinoši zemākām cenām, piemēram, vēnu operācija, kā arī pilna veselības pārbaudes programma salīdzinājumā ar Rietumeiropas un Skandināvijas valstīm atšķiras 3 – 5 reizes. Otra priekšrocība ir iespēja ātri pierakstīties pie speciālistiem un izmeklējumiem. No brīža, kad pacients ir atsūtījis savu lūgumu, līdz konsultācijas un manipulācijas veikšanas brīdim paiet ne vairāk kā divas nedēļas. Ārvalstu pacienti labprāt izmanto arī citus klīniku piedāvātos pakalpojumus – ieteikumu viesnīcas izvēlē, sagaidīšanu lidostā un transfēra pakalpojumus uz klīniku. 

Kāpēc izvēlēties Latviju? Papildus faktori par labu ārvalstu pacientu izvēlei saņemt ārstniecības pakalpojumus Rīgā.

Mūsu speciālisti brīvi pārvalda angļu un krievu valodas, ir speciālisti, kuri sarunājas ar pacientiem vācu, franču un arābu valodās. Latvija ir ērti sasniedzama, tās ģeogrāfiskais izvietojums ļauj pacientiem ierasties Rīgā ar lidmašīnu, vilcienu, autobusu vai prāmi. Rīga ir pilsēta ar modernu infrastruktūru, šeit ir plašas aktīvās atpūtas iespējas, viesmīlīga atmosfēra, piedāvātajiem pakalpojumiem – kultūras centriem un restorāniem, SPA un skaistumkopšanas saloniem ir augsts līmenis, kā arī plašs omulīgu viesnīcu klāsts dažādās cenu kategorijās.

Īpaši ir jāuzsver mūsu klimats un bagātīgie dabas resursi, kā piemēram, minerālie ūdeņi, ārstnieciskās dūņas un māli, kurus izmanto plašam saslimšanu spektram. Baltijas jūras maigais klimats, priežu – egļu meži, smilšainās pludmales katru gadu piesaista lielu viesu skaitu no Eiropas un NVS valstīm. Atveseļošanās procesu labvēlīgi veicina dabas ārstnieciskie faktori un jonizētais gaiss, ko rada priežu meži.

Pieprasītākie medicīnas pakalpojumi

Pieprasītākie pakalpojumi ir plaša spektra diagnostika, vēnu ārstniecība, plastikas ķirurģija un estētiskā dermatoloģija. Saglabājas stabils pieprasījums pēc acu ārstēšanas, zobārstniecības, neauglības ārstēšanas, kā arī gastroenteroloģiskajiem, traumatoloģijas un ortopēdijas pakalpojumiem.

2014. gadā 43 % pacienti Latvijā ieradās no Krievijas, Ukrainas, citām NVS valstīm, savukārt 57 % – no Eiropas, Skandināvijas un citām valstīm (SIA "Medicīnas tūrisma centrs Balti Care" dati, 2014. gads).

Ārstniecības izmaksu atgūšana

Ikvienam ir iespēja būt veselam, bet ja gadās situācija, kad nepieciešama kvalitatīva ārsta palīdzība, nevis kārtējā paracetamola deva – Medrefund var to atrisināt! Turklāt izmaksas segs valsts, kurā Jūs dzīvojāt.

Medrefund ir neliels uzņēmums, kura turpmākā izaugsme un spēja piedāvāt arvien jaunus pakalpojumu veidus ir atkarīga no Jūsu – klientu aktivitātes un veiksmes. Mūsu labāka reklāma – mūsu paveiktais darbs.

Medrefund LTD – perspektīvs uzņēmums, kuram ir sadarbības pieredze darbā ar ārstniecības iestādēm Latvijas Republikā un citās Eiropas Savienības dalībvalstīs, kas sniedz jaunu un unikālu pakalpojumu medicīnas tūrisma tirgū. Spēj ātri atrast īsto ārstu, informēt Jūs par Jūsu tiesībām, apmaksājot ārstniecības pakalpojumu, un atgriezt Jums par ārstniecību iztērētos līdzekļus.

Jauna ES direktīva nosaka, ka pacientam ir tiesības izvēlēties pakalpojumu sniedzēju jebkurā ES valstī un atgūt naudu, ko par pacientu būtu maksājusi mītnes valsts savas sistēmas ārstiem. Tas nozīmē, ka Lielbritānijas iedzīvotāji var ārstēties Latvijā un saņemt atmaksā National Health Service (NHS) ārstēšanai atvēlēto naudu.

Sazinieties ar mums (arnis [at] medrefund [dot] co [dot] uk, +44 (0) 7999 090 728), ja Latvijā dodieties pie ārsta kāda zemāk minēta iemesla dēļ:

  • Saņemt neatliekamo vai tūlītēji nepieciešamo medicīnisko palīdzību akūtu problēmu gadījumā.
  • Saņemt ambulatoros pakalpojumus, piemēram, ārstu konsultācijas, dažādu veidu diagnostiku, zobārsta pakalpojumus, ārsta palīdzību dienas stacionārā, ceļu artroskopiskās operācijas, vēnu operācijas, redzes korekcijas operācijas u.t.t.
  • Saņemt stacionārās veselības aprūpes pakalpojumus, paliekot stacionārā vismaz vienu nakti. Šajā gadījumā izdevumu atgūšanai var nākties vēl pirms stacionēšanās sākuma saņemt Lielbritānijā izdotu atļauju. Tāpēc iesakām sazināties ar mums vēl pirms braukšanas ārstēties, lai nokārtotu atļauju un varētu saplānot braucienu.

Svarīgi! Atmaksa iespējama tikai par medicīniskiem pakalpojumiem, nevis tiem, kas veikti estētiskos un skaistumkopšanas nolūkos.

Tava pastāvīgā mītnes valsts ir Lielbritānija?

Izmanto savas tiesības atgūt izdevumus par medicīniskajiem pakalpojumiem Latvijā!
Papildus informācija par naudas atgūšanu:
+44 (0) 7999 090 728
arnis [at] medrefund [dot] co [dot] uk
Facebook: https://www.facebook.com/medrefundlv 
Twitter: @medrefund

Vīza ārstēšanās pakalpojumiem Latvijā

Klīnikās, kuras nodrošina ārvalstu pacientu apkalpošanu, ir personāls, kurš paskaidros, kādi dokumenti vai izmeklējumi nepieciešami konkrētai ārstēšanai. Latvijas vīzas saņemšanai Jums tiks atsūtīta vēstule – ielūgums, ar kuru jādodas uz Latvijas Republikas vēstniecības Konsulāro daļu savā valstī. Ja ārstēšanās prasīs ilgāku laiku, nekā sākumā bija paredzēts, vīzu ir iespējams pagarināt jau esot Latvijā.

Papildus vīzas saņemšanai un ieteikumiem par ārstēšanos, attiecīgās klīnikas personāls palīdzēs Jums rezervēt viesnīcu, sagaidīs Jūs Rīgas lidostā, dzelzceļa stacijā vai autoostā, kā arī palīdzēs ar dokumentu tulkojumu un paskaidros, kā pareizi sagatavoties procedūrai vai operācijai.

Vēlams iegādāties arī ceļojuma apdrošināšanu, kura ir jānoformē pirms došanās ceļā, tādēļ, ka to lūgs uzrādīt Latvijas Republikas vīzas saņemšanai.