Gruzijas delegācija vizītē Latvijā

Latvijā 16. aprīlī viesojās Gruzijas delegācija, kuras tikšanās laikā ar Latvijas delegācijas pārstāvjiem, tika prezentēta abu valstu uzņēmējdarbības vide, veidoti jauni kontakti un pārrunātas sadarbības iespējas.

Biznesa delegāciju tikšanās sākumā klātesošos uzrunāja Gruzijas Ekonomikas un ilgtspējīgas attīstības viceministre Ketevan Bochorishvili. Pasākuma laikā ar prezentāciju „Doing Business in Georgia – An AmCham Perspective” uzstājās Amerikas Tirdzniecības palātas Gruzijā pirmais viceprezidents Michael Cowgill, bet ar Gruzijas biznesa vidi un citiem specifiskiem jautājumiem klātesošos iepazīstināja Starptautisko Tirdzniecības kameru Gruzijā pārstāvis Nikoloz Khundzakishvili.  Pasākumu moderēja LIAA Eksporta veicināšanas nodaļas vadītājs Andris Pārups.

Vislielāko eksporta preču īpatsvaru no Latvijas uz Gruziju veido mašīnbūves nozares produkti un elektropreces, kā arī ķīmiskie produkti un pārtikas preces. Savukārt no Gruzijas Latvijā galvenokārt ieved pārtikas preces un augu valsts produktus. Gruzija viennozīmīgi ir valsts ar ļoti attīstītu lauksaimniecību, šeit tiek audzēta tēja, citrusaugi, hurma, mepsili, feihojas, granātkoki, vīģeskoki, olīvkoki un dažādi rieksti, kas ieņem nozīmīgu eksporta daļu. Gruzija ir izslavēta arī ar tās vīnu kvalitāti – vīnkopība ir viena no senākajām lauksaimniecības nozarēm. Gruzija ir specializējusies arī mangāna un varas rūdas ieguvē, attīstīta ir mašīnbūve, ķīmijas rūpniecība un tekstilrūpniecība, bet viena no straujāk augušajām tautsaimniecības nozarēm ir tūrisms.Jāatzīmē, ka Latvijas eksports uz Gruziju pārsniedz no tās importēto preču apjomu.

Attēli: