Food Union ražotnēs norisinās Ķīnas pārtikas drošības sistēmas audits

07.01.2015, Latvijas vadošā piena pārstrādes uzņēmuma Food Union ražotnēs AS Rīgas piena kombināts un AS Valmieras piens šajā nedēļā norisinās Ķīnas pārtikas drošības sistēmas (HACCP) audits, lai jau drīzākajā laikā uzņēmums varētu uzsākt piena produktu eksportu uz Ķīnas tirgu.

Kopumā četri auditori no Ķīnas sertifikācijas un inspekcijas kompānijas (China Certification & Inspection (Group) Co., Ltd) aizvadīs kopumā piecas dienas Food Union ražotnēs, lai pārliecinātos par Food Union ražoto produktu un produktu drošības vadības sistēmas atbilstību Ķīnas prasībām. Audita rezultātā Ķīnas sertifikācijas un inspekcijas kompānija izsniegs Ķīnas HACCP sertifikātu un rekomendēs Ķīnas atbildīgajiem dienestiem iekļaut Food Union importētāju reģistrā. Plānots, ka Ķīnas HACCP sertifikātu piena produktu eksporta uzsākšanai uz Ķīnu, Food Union varētu saņemt 2-3 mēnešu laikā.

Ķīnas sertifikācijas un inspekcijas kompānija (CCIC) ir neatkarīga sertifikācijas un inspekcijas organizācija, kas sniedz inspekcijas, verifikācijas, sertifikācijas un pārbaudes pakalpojumus. CCIC ir akreditēta Ķīnas Tautas Republikas galvenās kvalitātes uzraudzības, pārbaudes un karantīnas pārvaldē (AQSIQ), Ķīnas Tautas Republikas sertifikācijas un akreditācijas administrācijā (CNCA) un Ķīnas nacionālās akreditācijas atbilstības novērtēšanas iestādē (CNAS).

Jau iepriekš tika ziņots, ka 2014.gada nogalē Food Union prezentēja eksportam uz Ķīnu paredzētos piena produktus, kas ir jau labi pazīstami Latvijas un Baltijas pircējiem – RASA pienu un Rasēns piena dzērienus, RASA svaigos un kausētos sierus, RASA sviestu un Ekselence, Pols un Nu Fruit saldējumus.

Par Food Union:

Food Union ir vadošais piena pārstrādes uzņēmums un lielākais pārtikas ražotājs Latvijā. Food Union apvieno piena pārstrādes uzņēmums AS Rīgas piena kombināts un AS Valmieras piens. Food Union atspoguļo jaunu darbības filozofiju un vērtības, kuru pamatā ir jaunrade, radoša pieeja produktu izstrādē, vēlme pastāvīgi meklēt jaunas idejas un izvirzīt ambiciozus plānus. Food Union šobrīd kopumā ir vairāk nekā 800 darbinieki, uzņēmuma apgrozījums pārsniedz 115 miljonus eiro gadā. Food Union ražotnes iepērk pienu no 400 Latvijas zemnieku saimniecībām.

Attēli: