Inženiernozaru uzņēmumu tirdzniecības misija izstādes "Elmia Subcontractor – 2019" laikā Zviedrijā (Jenšēpingā)

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) aicina Latvijas inženiernozaru uzņēmumus pieteikties dalībai tirdzniecības misijā starptautiskās izstādes "Elmia Subcontractor – 2019” laikā Zviedrijā, kas norisināsies 2019. gada 11. – 15. novembrī Jenšēpingā.

Starptautiskā izstāde "Elmia Subcontractor - 2019" notiks š.g. 12. - 15. novembrī, Jenšēpingas izstāžu kompleksā. Tā ir lielākā Zviedrijas industriālo piegāžu un kooperācijas izstāde. Izstāde tiek rīkota kopš 1975. gada, Latvijas uzņēmumi šajā izstāde piedalās kopš 2003. gada.

Izstādē katru gadu vidēji piedalās 1200 kompānijas no 30 valstīm, izstādi katru gadu apmeklē apmēram 15 000 apmeklētāju. 2018. gadā Latvijas nacionālajā stendā, individuālajos stendos un arī kontaktbiržā kopā bija pārstāvēti 22 Latvijas uzņēmumi un organizācijas. Latvijas uzņēmēju dalība izstādē ir vainagojusies ar panākumiem, vairāki Latvijas uzņēmēji jau vairākus gadus sadarbojas ar Skandināvijas uzņēmumiem.

Izstādes galvenā tematika ir piegādes un kooperācija. Izstādē pārstāvētās nozares ir autobūves komponentu ražošana, mašīnbūve un metālapstrāde, iekārtu un tehnoloģisko rīku ražošana, plastmasas un gumijas detaļu izgatavošana, elektronika un automatizācija, dizaina izstrādnes un projektēšana.

Izstādes laikā, 12. un 13. novembrī būs iespējams piedalīties kontaktbiržā "Subcontractor Connect": https://www.elmia.se/en/subcontractor/For-Visitors/activities-at-the-fair2/Connect-Match-making/

Pieteikšanās kontaktbiržai, aizpildot Jūsu uzņēmuma profila veidlapu kontaktbiržas interneta mājas lapā līdz 2019. gada 1. novembrim: https://subcontractor-connect-2019.b2match.io/signup

Uzņēmumiem ir jārēķinās ar sekojošiem izdevumiem:

 1. Dalības maksa kontaktbiržā – uzņēmumu pārdevējiem gan no izstādes tiešajiem dalībniekiem, gan no tās apmeklētājiem ir 249,- EUR, plus 25% Zviedrijas PVN: https://subcontractor-connect-2019.b2match.io/page-311
 2. Dalības maksa – iepircējiem ir bezmaksas.
 3. Dalības maksa par kontaktbiržu būs jāsamaksā tās rīkotājorganizācijas kontā tūlīt pēc Jūsu uzņēmuma profila reģistrācijas internetā.
 4. Pēc samaksas saņemšanas Jūsu uzņēmuma profils elektroniski tiks apstiprināts kopīgajā visas kontaktbiržas dalībnieku sarakstā. Tikai pēc tam - līdz 10. novembrim Jūs varēsiet pieteikt savas individuālās tikšanās ar kontaktbiržā reģistrētajiem un attiecīgi Jūsu izvēlētajiem uzņēmumiem.
 5. Šajā dalības maksā gan izstādes dalībniekiem, gan apmeklētajiem ietilpst uzņēmuma individuālās kontaktbiržas darba programmas sagatavošana, izstādes ieejas karte, uzņēmuma biznesa profila publikācija kopējā kontaktbiržas dalībnieku katalogā, u.c. pakalpojumi.

Provizoriskā tirdzniecības misijas programma:

 • 10. novembris, ierašanās Zviedrijā (individuāli);
 • 11. novembris, ierašanās Zviedrijā (individuāli), uzņēmumu apmeklējumi;
 • 12. novembris, izstādes apmeklējums, piedalīšanās kontaktbiržā, uzņēmumu apmeklējumi, individuālās tikšanās;
 • 13. novembris, izstādes apmeklējums, piedalīšanās kontaktbiržā, uzņēmumu apmeklējumi, individuālās tikšanās;
 • 14. novembris, izstādes apmeklējums, uzņēmumu apmeklējumi, individuālās tikšanās, atgriešanās Latvijā (individuāli);
 • 15. novembris, izstādes apmeklējums, uzņēmumu apmeklējumi, individuālās tikšanās, atgriešanās Latvijā (individuāli).

Tiek sagaidīts, ka tirdzniecības misijas dalībnieki segs sekojošas izmaksas: darbinieku komandējuma izdevumus, izstāžu apmeklējumus un atsevišķus izdevumus saistībā ar tirdzniecības misijas realizāciju (vietējais transports uzņēmumu grupai, pasākuma mārketinga izmaksas un taml.).

De minimis atbalsts tirdzniecības misijas dalībniekiem tiks piešķirts, pamatojoties uz kārtību tā piešķiršanai un noslēgto  Atbalsta līgumu starp LIAA un vizītes dalībnieku. De minimis atbalsta apjoms būs zināms pēc dalībnieku apstiprināšanas un vizītes organizatorisko izdevumu precizēšanas.

Uz atbalstu dalībai tirdzniecības misijā var pieteikties komersanti, kooperatīvās sabiedrības, zemnieku vai zvejnieku saimniecības un individuālie uzņēmumi, kuri atbilst sīko (mikro), mazo un vidējo saimnieciskās darbības subjektu (komercsabiedrību) statusam, saskaņā ar Komisijas 2014. gada 17. jūnija Regulas (ES) Nr.651/2014 1. pielikums. Komersantiem, kuri neatbilst šīm prasībām, visas izmaksas būs jāsedz no saviem līdzekļiem.

UZŅĒMUMIEM SAŅEMOT ATBALSTU NEDRĪKST BŪT VID NODOKĻU PARĀDI.

Tirdzniecības misija tiek atcelta!

Kontaktinformācija:
Andris Alksnis, vecākais projektu vadītājs
Eksporta veicināšanas nodaļa
Ārējās tirdzniecības veicināšanas departaments

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra
Pērses iela 2, Rīga, LV-1442
Tālrunis: +371 67039409
E-pasts: andris.alksnis [at] liaa.gov.lv

Gints Janums
LIAA pārstāvniecības Zviedrijā vadītājs

Latvijas ārējā ekonomiskā pārstāvniecība Zviedrijā
Adrese: Lettlands Ambassad i Konungariket Sverige
Odengatan 5, Box 191 67, 104 32 Stockholm, Sverige
Tālrunis: +46 87006316
Fakss: +46 8140151
Mobilais tālr.:: +46 733692492
E-pasts: gints.janums [at] liaa.gov.lv
Skype: gintsdkk