Eksportspēja: Jaunas rūpnīcas gaidās

08.11.2017.

SIA iCotton kāpina apgrozījumu un atrod jaunus noieta tirgus, kā arī gatavojas uzbūvēt rūpnīcu, trešdien vēsta laikraksts Dienas Bizness. 

Kokvilnas produktu, mitro salvešu un personīgās higiēnas produktu izgatavotājs SIA iCotton ir vienīgais uzņēmums Baltijas valstīs, kas nodrošina pilna cikla šādu izstrādājumu ražošanu. SIA iCotton mātesuzņēmums ir bāzēts Krievijā, tā meitasuzņēmumi atrodas gan Latvijā, gan Polijā. Lai gan uzņēmumam ir arī sava produkcija, tas specializējas privāto zīmolu ražošanā, stāsta iCotton ražošanas direktore Zane Ignāte. Uzņēmums startē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) un Ekonomikas ministrijas rīkotā konkursa Eksporta un inovācijas balva 2017 kategorijā Eksportspējīgākais komersants lielo/vidējo komercsabiedrību grupā.

Pagājušā gada pavasarī uzņēmums bijušās sporta manēžas telpās Liepājā atvēra jaunu ražotni, investējot kopumā vairāk nekā astoņus miljonus eiro. Z. Ignāte norāda, ka mēnesī uzņēmums saražo aptuveni trīs miljonus mitro salvešu, 1,7 milj. iepakojumu ar vates kociņiem, 90 tūkst. autiņu iepakojumu. 

Uzņēmums plāno nākamgad vai 2019. gadā sākt bērnu vienreizējo autiņu ražošanu no jauna veida uzsūcošā materiāla, kāds līdz šim Eiropā nav izmantots. Tāds autiņbiksīšu ražošanā tiek izmantots Japānā un no pagājušā gada arī Ķīnā. Jāpiebilst, ka ekoautiņbiksītes būs biodegradējamas. Šāda veida autiņbiksītes iegūst aizvien lielāku popularitāti pasaulē. Plānots, ka investīcijas šajā projektā varētu būt lēšamas aptuveni desmit miljonu eiro apmērā. Z. Ignāte stāsta, ka nākamgad uzņēmums plāno nomāt telpas, kurās tiks uzstādītas un testētas jaunās iekārtas, bet ražotne darbu sāks nedaudz vēlāk. 

Visu rakstu Jaunas rūpnīcas gaidās lasiet 8. novembra laikrakstā Dienas Bizness.