Eksports uz Ķīnu interesē vēl trim Latvijas piena pārstrādes uzņēmumiem

15.01.2015, Par iespējām saņemt eksporta atļauju uz Ķīnu ir izrādījuši interesi arī piena pārstrādes uzņēmumi Preiļu siers,Latvijas Piens un Jaunpils pienotava, aģentūrai BNS pastāstīja Zemkopības ministrijas sabiedrisko attiecību speciāliste Rūta Rudzīte.

«Uzņēmumi, kuri vēl ir interesējušies par eksportu uz Ķīnu, ir Preiļu siersLatvijas Piens un Jaunpils pienotava,» sacīja Rudzīte.

Vienlaikus viņa norādīja, ka eksportu uz Ķīnu drīzumā nesāks neviens no šiem uzņēmumiem, jo viss process ir sākuma stadijā. Rudzīte pastāstīja, ka uzņēmumi ir izrādījuši interesi par sertifikāciju, tāpat ir sāktas starpvalstu sarunas, kā arī parakstīti protokoli par diviem produktu veidiem - pienu un svaigu gaļu.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka Rīgas piena kombināts un Valmieras piens apvienotā uzņēmuma Food Union ražotnēs pirmdien, 12.janvārī viesojās Ķīnas pārtikas drošības sistēmas auditori, lai novērtētu ražotnes atbilstības eksporta sertifikātu iegūšanai, lai jau drīzākajā laikā uzņēmums varētu uzsākt piena produktu eksportu uz Ķīnas tirgu.

Attēli: