Eksportēs dzelzsbetona sienas

10.06.2017.

Nelielā krīze, ko pēdējā laikā pārdzīvojusi būvniecības nozare, iet mazumā. Par to liecina tas, ka lieli būvniecības koncerni sāk ražošanas attīstībā investēt nopietnas summas. “Skonto Group” uzņēmums “Skonto Prefab” ir iegādājies jaudīgu ražošanas iekārtu vertikālo dzelzsbetona sienu ražošanai un kopumā plāno šogad investēt pusotru miljonu eiro. “Ražotnes izveidei mēs nesaņēmām nekādu Eiropas fondu atbalstu,” vakar preses konferencē atzīmēja Guntis Rāvis, “Skonto Group” prezidents, “iztikām paši ar savām investīcijām.”

Uzņēmuma ražotnē Salaspilī tiek ražoti saliekamā dzelzsbetona sienu paneļi (vienslāņa sienas, sendvičsienas, dekoratīvās sienas ar ķieģeļu flīzēm, matricu, pigmentu u. c.), kā arī plātnes, pārseguma paneļi, kolonnas un sijas, kāpnes un pamata pāļi. Tagad uzņēmums savā ražotnē ir uzstādījis šobrīd Baltijā modernākās un apjomīgākās vertikālās vienslāņa dzelzsbetona sienu ražošanas kasetes “Battery Mold”. Plānots, ka tās palielinās ražošanas jaudu uzņēmuma sienu cehā par 35% un dos iespēju saražot vairāk nekā 10 000 m2 dzelzsbetona sienu paneļu mēnesī. Sākot ekspluatēt šo iekārtu, uzņēmumā parādīsies 30 papildu darba vietas.

Pateicoties ražošanas jaudas palielināšanai, uzņēmums spēs palielināt sniegto būvniecības pakalpojumu apgrozījumu par sešiem miljoniem eiro. Jaunā iekārta, ar to saistītie mehānismi un uzstādīšana izmaksā gandrīz vienu miljonu EUR, taču kopējās investīcijas ražotnē un uzņēmumā šogad sasniegs 1,3 miljonus. Tagad “Skonto Prefab” ne tikai ražos vairāk un efektīvāk, bet arī piedāvās klientiem vienslāņa sienas ar veidņu virsmu abām pusēm. Salīdzinot ar citām iekārtām, jaunā iekārta aizņem četras reizes mazāku telpu.

“Mums ir izdevies piesaistīt stabilus ilgtermiņa sadarbības partnerus un nostiprināt savas pozīcijas Skandināvijas reģiona būvniecības tirgū. Šīs iekārtas saražotā produkcija pamatā tiks eksportēta uz Zviedriju, jo jau tagad esam izpārdevuši 2017. gada un lielā mērā arī 2018. gada jaudas,” norāda Mārtiņš Ķeņģis, “Skonto Prefab” izpilddirektors un valdes loceklis. Šobrīd uzņēmums pamatā strādā Zviedrijas tirgum, taču eksportē arī uz Igauniju, Lietuvu, Vāciju un drīz nostiprinās savu klātbūtni arī Dānijas un Norvēģijas tirgū.

2016. gadā “Skonto Prefab” realizēja vienu no lielākajiem projektiem uzņēmuma vēsturē “Trubaduren” – trīs daudzstāvu daudzdzīvokļu māju komplekss ar 266 dzīvokļiem, iekļaujot pazemes autostāvvietu, Stokholmas apkārtnē.

 

Tika īstenota jaunas astoņstāvu medicīnas laboratorijas ēkas “NEO – Medicinaren 25” būvniecība Stokholmā, kas iekļāva saliekamā dzelzsbetona un metāla konstrukciju projektēšanu, ražošanu, piegādi un montāžu. Šis projekts ir lielākais metāla projekts uzņēmuma vēsturē ar 1660 tonnām metāla konstrukciju. Tāpat tika pabeigta projekta “Älvsjö Hotel” būvniecība – jauna 16 stāvu viesnīca Elvsjē apkaimē Stokholmā. bet uzņēmuma projektus var apskatīt arī Malmē, Noršēpingā, Linšēpingā, Īstadē, Gevlē, Ērebrū, Stavangerā, Oslo un citur.