Eksportē un gaida vēju attīstību

29.09.2016.

Pēc Latvijas augsti kvalificētajiem speciālistiem vēja enerģijas nozarē Eiropā ir liels pieprasījums, tikmēr Latvijā vēja enerģijas attīstība ir iesaldēta uz nezināmu laiku, ceturtdien vēsta laikraksts Dienas Bizness. 

Tādi uzņēmumi kā celtņu un mobilās pacēlājtehnikas firma Arsava un dzelzsbetona konstrukciju ražotājs un projektētājs Peikko Latvija gaida vēja enerģijas nozares sakustēšanos Latvijā, bet pagaidām sekmīgi eksportē, sniedzot savus pakalpojumus vēja industrijas attīstībā tuvākās un tālākās kaimiņvalstīs. «Mūsu uzņēmums ir gatavs jebkura vēja parka projekta realizācijai no nulles līdz pat tā vēlākai apkalpošanai ekspluatācijā, diemžēl nozarē valda klusums,» saka SIA Empower valdes priekšsēdētājs Ģirts Galzons. Savukārt SIA Arsava valdes priekšsēdētājs Artūrs Maslovs un SIA Peikko Latvija vēja projektu menedžeris Andris Bērziņš laikrakstam Dienas Bizness norāda, ka pēc Latvijas augsti kvalificētajiem speciālistiem vēja enerģijas nozarē Eiropā ir liels pieprasījums, diemžēl Latvijā vēja enerģijas attīstība ir iesaldēta uz nezināmu laiku.

«Šogad decembrī tiks izsludināta jauna Eiropas direktīva par atjaunojamo energoresursu (AER) veicināšanu līdz 2030.gadam. Kopējais Eiropas Komisijas uzstādījums ir palielināt AER īpatsvaru Eiropā no 20% 2020.gadā līdz 27% 2030.gadā. Cerēt, ka Latvijai nebūs papildus jāpieaudzē AER īpatsvars, ir nepamatoti, bet ieilgusī pauze vēju nozares attīstībā kavē arī virknes citu nozaru attīstību, kurām Latvijā ir pamats izaugsmei,» saka Latvijas Vēja enerģijas asociācijas valdes loceklis Kristaps Stepanovs.

Visu rakstu Eksportē un gaida vēju attīstību lasiet 29. septembra laikrakstā Dienas Bizness.